Поховані у воді. Що таке водна кремація, і що відбувається з людським тілом у процесі

водна кремація, ресомація
Фото: Resomation Ltd resomator | Процес водної кремації є більш екологічним

Дослідники знайшли більш екологічну альтернативу похованням і кремації, які вимагають багато палива і виділяють велику кількість парникових газів.

Related video

В останні десятиліття вчені невпинно попереджають, що людству необхідно знизити обсяг парникових викидів, інакше нам не вдасться зупинити глобальне потепління. Це торкнулося всіх сфер життя людини, зокрема й поховання. Оскільки стандартні наявні методи, такі як кремація і поховання, навряд чи можна назвати екологічними, пише Daily Mail.

У результаті було розроблено новий метод поховання — водна кремація. Цей процес також відомий як аквамація, ресомація або лужний гідроліз. Передбачається, що ця послуга з'явиться у Великій Британії вже до кінця 2023 року, а потім, імовірно, пошириться і по всій Європі.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

У процесі аквамації людське тіло швидко розкладається за допомогою потоку води й лужних хімікатів. У результаті залишається лише рідина і кістки. Вчені зазначають, що цей спосіб є більш екологічним, оскільки не вимагає спалювання великої кількості палива і не виділяє великої кількості парникових газів, як кремація або поховання.

Дослідники детально розповіли, що таке водна кремація і що в процесі відбувається з людським тілом.

Що таке водна кремація

У процесі аквамації людське тіло поміщають у спеціальну посудину. Залежно від індивідуальних особливостей, як-от стать, вага і статус бальзамування, у посудину додають луг, а потім воду. Розчин (95% води й 5% лугу) нагрівають до 93-148°C, а потім обережно циркулюють протягом усього процесу.

У результаті весь матеріал розбивається на найдрібніші будівельні блоки, ДНК або РНК не залишається. Далі стерильна технологічна вода спрямовується на перероблення, а посудину разом з обладнанням та рештками промивають прісною водою.

Коли врешті-решт оператор відкриває посудину, від тіла залишаються лише неорганічні кісткові матеріали, які переробляються на порошок, а потім повертаються родині в скриньці. Фактично останній етап аквамації аналогічний останньому етапу кремації.

водна кремація ресомація Fullscreen
Процес водної кремації
Фото: Resomation Ltd resomator

Більш екологічний підхід

Дослідники зазначають, що водна кремація чинить приблизно одну десяту впливу на навколишнє середовище, порівняно зі звичною кремацією, яка потребує великої кількості палива. Вченим уже відомо, що кремація небезпечна для довкілля тим, що в повітря викидається велика кількість вуглекислого газу та інших забруднювальних речовин.

Агентство з охорони довкілля США зазначає, що у середньому під час кремації виділяється приблизно 242 кг вуглекислого газу, що еквівалентно поїздці на автомобілі завдовжки приблизно в 969 кілометрів. Другим традиційним варіантом вважається поховання, але проблема полягає в тому, що труні, в якій міститься тіло, часто потрібні роки, щоб розкластися в ґрунті, особливо якщо її зроблено із пластику та металу.

Ба більше, вчені зазначають, що навіть якщо йдеться про дерев'яну труну, труп, що розкладається, навряд чи здатний справити позитивний вплив на ґрунт, а часто і зовсім заважає нормальному зростанню трави й рослин.

Скільки коштує водна кремація

Наразі вартість аквамації залишається неясною. Проте дослідники припускають, що ціна на водну кремацію буде приблизно такою ж, як і на традиційну кремацію.

Де доступна водна кремація

Практика аквамації стає дедалі популярнішою у США, Канаді та Південній Африці. До кінця 2023 року передбачається, що водна кремація також стане доступною у Великій Британії, а потім, можливо, ця послуга пошириться і далі в Європі.

Раніше Фокус писав про те, що вченим дозволили робити з покійних компост.