Рятівні супи. Небезпечному захворюванню печінки можна запобігти за допомогою дієти, кажуть учені

сирний суп, суп, тости
Фото: Just a Pinch | Протягом 12 тижнів учасники замінювали звичайну їжу спеціально приготованими супами, шийками і батончиками

Швидка втрата ваги, якій сприяє дієта "супи і шийки", демонструє багатообіцяючі результати в нещодавньому дослідженні з лікування захворювань печінки, що несуть більш серйозні наслідки для здоров'я.

Related video

Останні дослідження засвідчили, що швидка втрата ваги, досяжна за допомогою дієти "супи і шийки", часто використовуваної під час лікування ожиріння та діабету 2 типу, може полегшити тяжкість неалкогольного стеатогепатиту — стану, коли в печінці накопичується занадто багато жиру, що призводить до запалення і рубцювання. Про нове відкриття повідомляє SienceAlert.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

У всьому світі 2% дорослих людей страждають від неалкогольного стеатогепатиту (НСГ). Якщо його не лікувати, він може перерости в стан, відомий як цироз печінки, і потенційно підвищити ризик серцевих захворювань.

На цей момент жодні ліки не можуть вилікувати НСГ. Основним методом лікування захворювання є зниження ваги, оскільки саме надлишок жиру спричиняє запалення і рубцювання. Однак поступове зниження ваги часто не дає змоги домогтися значних змін у жировій тканині печінки та загальному стані організму.

У дослідженні взяли участь 16 осіб, як чоловіків, так і жінок, які страждають на ожиріння, хворобу НСГ і рубцювання печінки. Протягом 12 тижнів вони замінювали звичайну їжу спеціально приготованими супами, шийками і батончиками, які забезпечували їх усіма необхідними поживними речовинами. Після цього вони повільно вводили у свій раціон звичайну їжу й отримували постійну підтримку дієтолога.

Результати показали, що учасники втратили в середньому 15% від маси тіла і значно поліпшили показники жиру в печінці та маркерів запалення і рубцювання печінки. Цей успіх перевершує будь-які поліпшення, які спостерігалися досі за допомогою ліків, і можна порівняти з результатами після баріатричної операції.

У підсумку дослідження дало зрозуміти, що дієта "супи і шийки" була безпечною для учасників, розвінчавши колишні побоювання щодо її безпечності для пацієнтів з НСГ. Найбільш часто відмічуваним побічним ефектом був тимчасовий, легкий запор.

У дослідженні також наголошується, що поліпшення контролю кров'яного тиску і цукру в крові в учасників з гіпертонією і діабетом 2 типу на початку дослідження потенційно може знизити ризик серцевих захворювань.

Попри ці багатообіцяючі результати, обмеження дослідження, включно з його невеликим розміром і відсутністю контрольної групи, вимагають подальшого вивчення. Майбутні дослідження повинні вивчити ефективність дієти на більш різноманітних учасниках і на людях із прогресуючим захворюванням печінки, наприклад, цирозом печінки, перш ніж дієту з упевненістю можна буде затвердити, як спосіб боротьби з НСГ. На вчених чекає ще багато роботи, але перші результати вже дають надію на відкриття легкого й ефективного методу лікування недуги в майбутньому.

Раніше Фокус писав про користь кето-дієти в боротьбі з мігренню. Полегшення від мігрені може настати вже через кілька прийомів певної їжі, згідно з останніми відкриттями в галузі дієтології.

Також Фокус писав про те, як ожиріння необоротно змінює роботу мозку. Ожиріння змінює сенсори мозку, що відповідають за задоволення від їжі, викликаючи, можливо, постійний стан "вічного голоду", свідчить нове дослідження.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.