Археологи знайшли єдину у своєму роді дошку для настільної гри, їй понад 2 тис. років (фото)

історія, археолог, дослідження, археологія, Туреччина, розкопки, настільна гра, дошка, цивілізація, місто, відкриття, знахідка, вчені, древнє місто, Лідія
Фото: AA | Під час археологічних розкопок в древньому місті Даскілейон дослідники знайшли теракотову ігрову дошку для гри в кості, датовану п'ятим століттям до н. е.

Під час археологічних розкопок в древньому місті Даскілейон дослідники знайшли теракотову ігрову дошку для гри в кості, датовану п'ятим століттям до н. е.

Related video

Історичне значення міста можна простежити до прибуття царя Даскілоса із Сард, столиці стародавнього Лідійського царства, близько сьомого століття до н. е. Це переселення спричинене тогочасними династичними суперечками. Його син, Гігес, народився в Даскілейоні, але згодом повернувся до Лідії і зійшов на престол. Після того, як він став царем Лідії, місто отримало назву Даскілейон — місце Даскілоса — близько 650 р. до н. е., пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Завдяки стратегічному географічному розташуванню Даскілейон перетворився на грізну фортецю, ретельно реконструйовану і підтримувану на високому рівні економічної активності наступними цивілізаціями, включаючи фрігійців, лідійців, Ахеменідів, македонців і навіть візантійців. Нещодавні археологічні дослідження в цьому стародавньому місті проводяться під керівництвом професора Каана Ірена з Університету Мугла Сіткі Кочмана.

історія, археолог, дослідження, археологія, Туреччина, розкопки, настільна гра, дошка, цивілізація, місто, відкриття, знахідка, вчені, древнє місто, Лідія Fullscreen
У результаті розкопок знайдено артефакт, прикрашений фрігійським написом "Гра в кості Багабазоса"
Фото: AA

У результаті розкопок знайдено артефакт, прикрашений фрігійським написом "Гра в кості Багабазоса". Професор Ірен розповів про знахідку, наголосивши на її історичному значенні: "Ці археологічні дані, що стосуються ігрової дошки, датованої п'ятим століттям до нашої ери, є безпрецедентним відкриттям в Анатолії і першим подібним відкриттям в Даскілейоні".

Важливо
Такого ніхто не чекав: турецькі археологи знайшли мозок та шкіру людей з бронзового віку (фото)
Такого ніхто не чекав: турецькі археологи знайшли мозок та шкіру людей з бронзового віку (фото)

Крім того, професор Ірен зазначив, що під час розкопок вчені знайшли залишки вхідної стіни міста, що датується восьмим століттям до нашої ери, а також вежу, що характеризується неймовірною товщиною у вісім метрів. Ці знахідки продовжують збагачувати наше розуміння історії та спадщини стародавнього міста Даскілейон.

Раніше Фокус писав про загублені сторінки історії. Українські археологи виявили незвичайні похованні й артефакти.