Найдобріша акція. Як 150 тис. клієнтів ПриватБанку подарували новорічне диво важкохворим дітям

У рамках акції "Звичайне диво" від благодійного фонду ПриватБанку "Допомагати просто!" і Mastercard було зібрано 10 млн грн. Ці кошти спрямували на подарунки для маленьких пацієнтів обласних лікарень і допомогу відділенням, де лікуються діти

Related video

Вранці 1 січня 2021 року сталася звичайне диво — дитячі обласні лікарні всіх регіонів України одночасно відвідали казкові персонажі. Сивобородий Санта з мішком подарунків у компанії пустотливого ельфа у смішному зеленому ковпаку навідалися в кожну лікарняну палату та привітали маленьких важкохворих пацієнтів, які змушені зустрічати Новий Рік у стінах лікарні.

Це стало можливим завдяки традиційній акції "Звичайне диво" благодійного фонду ПриватБанку "Допомагати просто!" у партнерстві з компанією Mastercard.

Fullscreen

Математика чудес

Акція "Звичайне диво" стартувала 1 листопада і завершилася 31 грудня 2020 року. У ній могли взяти добровільну участь усі клієнти ПриватБанку — власники будь-якої гривневої карти, випущеної фінустановою.

Для участі в акції потрібно було зареєструватися на сайті https://promos.privatbank.ua/ за своїм фінансовим номером телефону і, як зазвичай, розраховуватися карткою. Оплачуючи товари та послуги, зокрема за допомогою смартфонів і гаджетів, усі учасники окремою транзакцією автоматично перераховували до фонду акції по одній гривні з операції. До кожної такої гривні ПриватБанк і Mastercard додали ще по одній гривні. Завдяки цьому благодійна акція "Звичайне диво" проводиться вже четвертий рік поспіль. За цей час вона особливо полюбилася благодійникам і стала для них доброю новорічною традицією.

Адже з кожним роком зростає як кількість учасників акції, так і обсяги зібраної допомоги. Так, у 2020 році в акції "Звичайне диво" взяло участь близько 150 тис. клієнтів ПриватБанку, а сума коштів, зібраних для важкохворих дітей, перевищила 10 млн грн.

У 2019 році в акції взяло участь майже 100 тис. власників карток, а обсяг допомоги становив 5,4 млн грн. У 2018 у рамках аналогічної ініціативи зібрали 3,6 млн грн.

За доброю традицією фонду ПриватБанку "Допомагати просто!" усі учасники акції отримують звіт про використання коштів, а також посилання на емоційні і зворушливі фото- і відеопривітань.

Безцінний результат

Напередодні новорічних свят кожен незалежно від віку потребує тепла рідної домівки, спілкування з друзями й близькими, радісних емоцій, безтурботних веселощів і приємних сюрпризів. Перебування в лікарні в такі дні для будь-якої людини стає тяжким випробуванням. Особливо страждають діти, які з нетерпінням чекають новорічних чудес і подарунків від казкового Санти.

Fullscreen

"Новорічні та різдвяні свята завжди асоціюються у нас зі щасливим дитинством. Запах мандаринів, ялинка, подарунки і святкування з сімʼєю. Але є діти, для яких Новий рік проходить зі шприцами, крапельницями і черговою медичною сестрою замість Санта-Клауса. Це важкохворі діти, які зустрічають Новий Рік у стінах лікарень. Саме для таких дітей ПриватБанк разом з Mastercard заснували акцію "Звичайне диво"", — говорить Анна Павлова, директорка благодійного фонду "Допомагати просто!.

Як правило, лікарі перед святами намагаються виписати чи хоча б на кілька днів відпустити додому пацієнтів, стан яких дозволяє зробити коротку перерву в лікуванні. У лікарняних стінах залишаються тільки ті, кому життєво необхідно безперервне спостереження і лікування. Найчастіше, це діти, які перенесли екстрені хірургічні втручання або страждають важкими хронічними чи онкологічними хворобами.

У передноворічні дні в дитячих лікарнях намагаються створити святкову атмосферу — ставлять ялинки, прикрашають приміщення загального користування і палати. Однак тут блискуча мішура сусідить зі штативами для крапельниць…

Але вранці 1 січня у цих стінах відбувається "звичайне диво", учасниками якого стають аніматори в казкових костюмах, маленькі пацієнти, їхні батьки і черговий медперсонал. Санта-Клаус дістає з великого мішка і вручає дітям яскраві іграшки, придбані за кошти, зібрані в рамках акції "Звичайне диво". Причому, у 2020 році вперше подарунки отримали не лише пацієнти — від немовлят до підлітків, а й медпрацівники, які разом зі своїми підопічними провели святковий день у стінах лікарні.

Як відомо, позитивні емоції найчастіше слугують найкращими ліками та підвищують шанси на одужання навіть у найтяжчих випадках. Тому волонтерська допомога в дитячих лікарнях багато в чому спрямована на поліпшення емоційного стану пацієнтів. Тобто, посмішки хворих дітей, які отримали подарунок від Санта-Клауса, не можна недооцінювати.

Історія з продовженням

Fullscreen

Новорічні свята закінчуються. Однак допомога, яку фонд Приватбанку "Допомагати просто!" надає тяжкохворим дітям не припиняється. І через деякий час після новорічних привітань у ті ж самі лікарні попрямує вже не Санта-Клаус з мішком подарунків, а благодійна допомога. Адже на кошти, зібрані в рамках акції "Звичайне диво" купуються не тільки подарунки, а й медикаменти та медичне обладнання, якого потребує кожна лікарня.

В цілому ж допомога важкохворим дітям стає одним з головних напрямків діяльності фонду "Допомагати просто!" з серпня 2015 року. З цього часу на відповідну програму зібрали понад 97 млн грн. Ці кошти фонд направляє на придбання високовартісного обладнання для лікарень, закупівлю медикаментів, а також для хіміотерапії онкохворих дітей, оплату операцій з усунення вад серця.

Пожертвувати кошти на допомогу важкохворим дітям можна не тільки у рамках новорічної акції. На сторінці фонду https://blago.privatbank.ua/ у режимі 24/7 можна зробити онлайн-платіж, скориставшись простою формою. Звіт про надходження і витрачені кошти ведеться в реальному часі. І кожен, хто пожертвував хоч 10 грн, хоч 1000 грн, відразу ж бачить свій платіж у безперервному, немов лінія життя, списку благодійників.