Місія ОБСЄ з'ясувала обставини загибелі 5-річного хлопчика в ОРДЛО

ОБСЄ
Фото: Facebook | Спостерігачі ОБСЄ на Донбасі

Бабуся розповіла спостерігачам свою версію побаченого в день трагедії в селі Олександрівське.

Related video

Спостерігачі ОБСЄ перевіряють обставини загибелі дитини на окупованій території Донецької області. Спеціальна моніторингова місія розкрила нові деталі в своєму звіті від 6 квітня, який опублікований на офіційному сайті.

2 квітня стало відомо про трагедію в селі Олександрівське, яке розташоване в 14 кілометрах від лінії розмежування. Працівники моргу Донецька повідомили ОБСЄ, що того ж дня до них доставили тіло 5-річного хлопчика, який помер "через вибухову травму і численні осколкові поранення".

Представники моніторингової місії також зв'язалися по телефону з бабусею хлопчика, яка розповіла свою версію події в ОРДЛО. За словами жінки, 2 квітня дитина перебувала у будинку на вулиці Дорожній. Раптово вона почула звук вибуху і побачила зовні чорно-білий дим. Вийшовши на вулицю, бабуся нібито побачила лежачого на землі онука, а також рештки від осколків вибухові ушкодження на стіні будинку і паркані.

Раніше російські ЗМІ з посиланням на так звану "народну міліцію ДНР" поширили інформацію, що хлопчик в Олександрівському нібито загинув через атаки безпілотника ЗСУ. Міноборони категорично заперечує причетність українських військовослужбовців до вибуху і зазначило, що окупанти не надали жодних фактичних доказів: фото, відео, точний час, інформацію про потерпілих. Оборонне відомство звернуло увагу, що село знаходиться далеко від лінії розмежування.

"Типова практика окупантів і їх маріонеток — поширення дезінформації та брехні про Україну та наших військовослужбовців. Особливо цинічно російські зайди і колабораціоністи використовують тему дітей", — написала прес-служба.

Раніше українська делегація в ТКГ повідомила ОБСЄ, що з 30 березня через обстріли позицій ЗСУ загинули троє військових, а також мирний житель у Красногорівці Донецької області. Ще чотири бійці отримали поранення і травми. Глава делегації попросив ОБСЄ підтримати ініціативу України щодо скликання зустрічі ТКГ з приводу відновлення режиму припинення вогню і повернення до виконання домовленостей від 22 липня 2020 року.