"То був сам Господь": військовий капелан дивом поборов "ковідну" пневмонію в Прикарпатті

Капелан, Василь Довганюк, священик
Фото: Скріншот | Військовий капелан Василь Довганюк із Прикарпаття

Медики не можуть повірити в зцілення священика Василя Довганюка, адже хвороба вразила 85% його легень.

Військовий капелан "Карпатської Січі" звернувся в лікарню Коломиї в тяжкому стані й за кілька днів впорався з коронавірусною пневмонією, від якої ледь не помер. Василь Довганюк розповів про свої переживання порталу "Еспресо.Захід".

Довгий час священик із Прикарпаття думав, що в нього звичайна застуда, а тому потрапив до лікарні з коронавірусом та ураженням 78% легень. "Як ви взагалі ще ходите?", — дивувалися лікарі. Наступного дня ураження збільшилося до 85%, Василь не зміг самостійно дихати, і на нього вдягли кисневу маску.

"З'явився страх, паніка, відмовляли ноги. Я бачив, як одна жінка перед смертю знімала маску, хоча без неї задихалася. Люди поводяться дуже страшно в паніці. Щоб не панікувати, я молився", — розповів капелан.

За словами жителя Івано-Франківської області, він уже відчував наближення смерті, але через кілька днів дивом одужав — це показала серія контрольних рентгенівських знімків. Лікарі звали колег і були шоковані таким різким погіршенням.

"Ваші легені хтось підмінив, таке просто не може бути", — передав Василь слова медиків.

На перших знімках легені священика були настільки уражені інфекцією, що на них "живого місця не було", а до моменту контрольних — повністю очистилися. Як підкреслив Довганюк, під час лікування він жодного разу не знімав із зап'ястя свою вервічку з молитвою.

"То був сам Господь Він мені на чистих легенях залишив акуратні рубці, які утворюють маленький знак хреста. Щоб я не забув, що зі мною було", — стверджує священик.

Раніше стало відомо, що від коронавірусу в Хмельницькому помер митрополит ПЦУ Антоній Махота. Його називають щирим і турботливим духовним наставником. Як повідомило синодальне управління військового духовенства, після початку конфлікту на Донбасі священик скеровував військових капеланів у зону бойових дій.