Робота за 150 млн: на будинку в Одесі обвалилась голова статуї, яку зробили з пляшки

Будинок Руссова, Одеса
Фото: Євген Сокольський / Фейсбук | У статуї на будинку Руссова всередині голови опинилася пляшка

Реставратори використовували пластикову тару як каркас для голови, яка обсипалася через трохи більше року.

На будинку Руссова в Одесі частково обвалилася одна зі статуй, яку, як зʼясувалося, зробили за допомогою пляшки. Місцевий краєзнавець Євген Сокольський повідомив про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Безстатева скульптура на будинку Русова, яку відкривали з оркестром, втратила своє обличчя. 3аодно відкрилися деякі секрети майстерності", — підписав він знімки.

В ангела з арфою відвалилася лицьова частина голови, всередині якої тепер чітко видно обриси круглої пластикової пляшки, що слугувала каркасом. Фотографії вже розлетілися соціальними мережами і вже стали джерелом для безлічі мемів. Деякі побачили в пляшці обриси кобри, а інші "приміряли" її на обличчя мера Одеси Геннадія Труханова.

Як повідомляє сайт "Vgorode", 27 грудня 2019 року реконструйований будинок Руссова в Одесі урочисто відкрили з оркестром і виступом мера Геннадія Труханова. На ремонтні роботи з міського бюджету виділили майже 150 мільйонів гривень. Другий етап реставрації передбачає відновлення інтер'єрів будівлі за 41,7 мільйонів гривень, але фінансування поки не виділили.

У січні 2021 року поліція повідомила про підозру Олені Сердюк, екс-директорці компанії "Укрспецпроект", яка реставрувала будинок Руссова. За версією слідства, вона декілька місяців завищувала обсяг і вартість робіт у звітній документації та завдала місту збитків у розмірі 5 мільйонів гривень. Зараз Олена Сердюк чекає суду під арештом.

ЗМІ також повідомили, що під час реставрації робочі змінили майже 50% від усього обсягу історичного будинку. За оцінками правоохоронців, пошкоджено 30% декоративних елементів фасадів, враховуючи старовинні вітрини з різьбленням. Усередині ж знищили всі елементи композицій, зокрема ліпнину, декоративне оздоблення та мармурові сходи.

Раніше стало відомо, що в Одесі обвалився "покинутий" будинок, в якому жили люди. Містян виселили з аварійного будинку, проте вони самовільно повернулися в квартири і ледь встигли вибігти перед катастрофою.