Верховний Суд уперше дозволив перехід релігійної громади з УПЦ МП в ПЦУ

ПЦУ, Єпіфаній
Фото: РБК-Украина | Голова ПЦУ митрополит Єпіфаній

За два роки УПЦ МП подала понад 100 позовів проти вірян, які вирішили перейти в іншу церкву. Тепер у судів з'явиться єдиний підхід до таких справ.

Верховний Суд уперше визнав перехід релігійної громади з православної церкви Московського патріархату в Православну церкву України. Про це пресслужба ПЦУ повідомила на сторінці у "Facebook".

Велика палата під час судового засідання 6 квітня розглянула справу про вихід з юрисдикції УПЦ МП громади села Сутківці в Хмельницькій області, яка в подальшому перейшла в підпорядкування ПЦУ. Верховний Суд постановив визнати такий перехід законним.

"Таким чином вищою судовою інстанцією України вперше з початку активного процесу переходів релігійних громад України з Російської Православної Церкви в Україні в Православну Церкву України, прийнято рішення, яким підтверджена можливість і законність таких переходів і відхилено заперечення Російської Православної Церкви в Україні проти цього", — зазначається в повідомленні.

У ПЦУ додали, що ще в лютому 2019 року жителі села Сутківці провели загальні збори і вирішили перейти в іншу конфесію. Настоятель УПЦ МП не побажав переходити разом зі своєю громадою і подав судовий позов з вимогою визнати дії прихожан незаконними. Через рік розглядів Господарський суд Києва прийняв рішення на користь представника Московського патріархату, його підтримав і апеляційний суд.

Однак днями Верховний Суд прийняв інше рішення і скасував постанови попередніх інстанцій. Тепер усі суди країни повинні враховувати його при розгляді справ про зміну релігійної юрисдикції. За даними ПЦУ, усього з початку 2019 року Російська православна Церква в Україні почала понад 100 подібних судових розглядів.

"У силу такої новизни до 6 квітня цього року не було позиції вищої судової інстанції України в таких питаннях, наслідком чого була суперечлива судова практика судів нижчих інстанцій у вирішенні таких суперечок", — підкреслила пресслужба.

Раніше Шевченківський районний суд Києва зобов'язав ДБР відновити справу проти Петра Порошенка через Томос, з такою заявою звернулися парафіяни Київського Патріархату УПЦ. Йдеться про кримінальне провадження за ознаками "розпалювання міжконфесійної ворожнечі" з боку екс-президента України.