В Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac (фото)

Sinovac, CoronaVac, вакцина, коронавірус, Україна, поставки вакцин
Фото: CoronaVac

Держпідприємство "Медзакупівлі України" прийняло 200 тис. флаконів вакцини із замовлених 1 913 316 одиниць.

У суботу, 10 квітня, держпідприємство "Медзакупівлі України" прийняло на склад 200 тис. флаконів вакцини від коронавірусу CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd. Про це повідомляє прес-служба держпідприємства в Facebook.

"Це — частина першої партії з замовлених 1 913 316 одиниць, відповідно до договору про закупівлю, укладеного між ДП "Медзакупівлі України" і компанією "Лекхім", — йдеться в заяві.

Після того, як препарат надійде на склад, він повинен пройти контроль якості, який включає візуальний огляд, перевірку супровідних документів, а також кількісний контроль.

Фото: CoronaVac

Розвезення вакцини в регіони України може початися в понеділок, 12 квітня, згідно з наказом МОЗ про розподіл вакцин.

Фото: CoronaVac

Зазначається, що термін придатності китайської вакцини становить 24 місяці. Перевезення і зберігання вакцини допускається при температурі 2-8 °C, також препарат повинен бути захищений від сонячного світла. В ДП заявляють, що транспортування відбуватиметься в спеціальних контейнерах з забезпеченням холодового ланцюга на кожному етапі маршруту.

Фото: CoronaVac

"Нагадаємо, що поставка даної партії не звільняє постачальника від обовʼязку сплати пені та штрафу за недотримання термінів поставок, передбачених Договором. ДП "Медзакупівлі України" очікує інформацію від постачальника щодо термінів поставок наступних обсягів продукції", — підсумували в компанії.

Фото: CoronaVac

Раніше глава Міністерства охорони здоровʼя Максим Степанов заявляв, що українців будуть вакцинувати китайським препаратом після 10 квітня. Також зазначалося, що у китайській вакцини поки немає рекомендацій ВООЗ, тому вона пройде лабораторний контроль в Україні.