Під Харковом ветерана АТО тричі не пустили в маршрутку: за справу взялася поліція (відео)

Поліція, маршрутка
Фото: Скріншот | Поліція розбирається з маршрутників під Харковом

Перевізники зазнають збитків через карантин і відмовляються безкоштовно везти пільговиків навіть під загрозою штрафу.

У передмісті Харкова учасник бойових дій на Донбасі викликав поліцію, після того як маршрутники тричі відмовили йому в проїзді. Очевидцями був розміщений відеозапис конфлікту в соціальній мережі Facebook.

Інцидент стався в селищі Пісочин, ветеран АТО двічі не зміг виїхати на маршрутці і втретє прийшов розбиратися вже з поліцейськими. Правоохоронці підтвердили, що за чинними правилами водій може брати пасажирів тільки на місця для сидіння, п'ять з них зобов'язаний надати пільговикам — до них належать й учасники бойових дій.

У відповідь водій прямо відмовився садити представників пільгових категорій та заявив, нібито багато хто намагається проїхати за підробленими посвідченнями. Маршрутчик додав, що в нього немає часу щоразу перевіряти справжність документів і викликати поліцію через порушників. В якийсь момент в розмову втрутилася жінка із салону, яку перевізник грубо перервав словами: "Рот закрий, не базарь! Тобі права ніхто не давав".

У кінцевому підсумку маршрутка разом із пасажирами вирушила в рейс, а ветеран АТО знову залишився на зупинці — цього разу, щоб написати заяву. Патрульний в розмові заявив, що компанія повинна понести відповідальність.

"У цій ситуації страждають усі. Пільговики злі, оскільки їх дуже багато і доводиться 3-4 рази стояти в черзі, щоб потрапити в транспорт. Злі також і водії, які втрачають щоденний заробіток із цими карантинними обмеженнями. Злі й звичайні пасажири, що через ці конфлікти, 20-30 хвилин транспорт стоїть. Поліцейські теж виснажені, виїжджати щодня на подібний виклик і лаятися з водіями", — пишуть автори допису.

У Харкові з 10 квітня посилили карантинні обмеження, які не торкнулися роботи громадського транспорту. В. о. мера Ігор Терехов заявив, що метро та маршрутки продовжать курсувати в звичайному режимі.

З 11 квітня Харківська область перейшла в "червону" зону адаптивного карантину, звідки в той же день вийшло Прикарпаття.

З'явилася інформація, що "Епіцентр" у Харкові продовжує працювати, незважаючи на обмеження "червоної" зони карантину.