Журнал "Фокус" готує лонг-лист рейтингу топ-50 блогерів України

рейтинг блогерів топ-50

11 червня в журналі Фокус вийде рейтинг 50 найпопулярніших українських блогерів. Лонг-лист учасників складе редакція з урахуванням пропозицій читачів, а остаточний список і його порядок визначать відвідувачі сайту focus.ua

Як дізнатися, який блогер популярніший або, швидше, "топовий"? За кількістю підписників? По тому, як часто його згадують у ЗМІ або запрошують в телестудії як експерта? За сумами невідомих публіці рекламних контрактів? За активністю аудиторії, готової не просто читати чи дивитися блогера, але і брати участь в житті улюбленого персонажа? За ступенем його впливу на професіоналів, політиків та чиновників, які приймають рішення у життєво важливих сферах, на кшталт медицини, військової справи або держфінансів?

Редакція Фокусу планує отримати відповіді на ці питання разом з вами. Для цього ми просимо читачів допомогти нам у складанні лонг-листа учасників. Запропонувати своїх кандидатів для рейтингу топ-50 блогерів України ви можете ось за цим посиланням (https://forms.gle/u1J3asNpbuCmhG816), заявки прийматимуться до 14 травня включно.

Рейтинг блогерів буде розділений на 10 категорій*:

 1. Політика
 2. Бізнес
 3. Наука і технології
 4. Авто
 5. Стиль
 6. Подорожі
 7. ЗСЖ
 8. Медицина
 9. Культура
 10. Селебріті

*Остаточний список категорій буде оголошений одночасно з запуском голосування 1 травня

Під час складання лонг-листа редакція Фокусу враховуватиме популярність (кількість підписників з урахуванням тематики, згадки у ЗМІ, наявність імені в гугл-трендах), якість контенту і його "корисність". Останній фактор визначатиме принципову можливість потрапити у рейтинг. Наприклад, у топ-50 блогерів України точно не увійдуть ті, хто просуває антинаукові погляди на світ або закликають до насильства та порушення закону. Водночас редакція не даватиме оцінку політичним поглядам блогерів.

1 травня всі учасники, що потрапили в лонг-лист, будуть опубліковані в онлайн-рейтингу на сайті. Тоді ж почнеться і голосування на сайті focus.ua, яке визначить проходження найпопулярніших блогерів у топ-50 та остаточні місця у рейтингу.

Голосування триватиме до 26 травня. Список топ-50 блогерів України буде опублікований 11 червня у номері журналу, редакція докладно розповість про першу п'ятірку рейтингу, а також про переможців в окремо взятих категоріях.

Загальний графік проекту наступний:

 • 15 квітня — публікація анонсу, початок збору та аналізу кандидатів
 • 1 травня — початок голосування за блогерів на сайті focus.ua
 • 14 травня — закриття можливості пропонувати нових кандидатів
 • 26 травня — припинення голосування, підбиття підсумків
 • 11 червня — публікація рейтингу блогерів у журналі Фокус.