В Україні зареєстрували вакцину AstraZeneca південнокорейського виробництва, — Степанов (відео)

степанов, максим степанов, мінохоронздоров'я, міністр, коронавірус
Фото: tk.media

Препарат, за словами міністра, має надійти в Україну вже в цей четвер.

В Україні зареєстрували вакцину від коронавірусу AstraZeneca, яка виготовлена в Південній Кореї. Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, це препарат, який в Україну має надійти вже в четвер у межах глобальної ініціативи COVAX.

"Ми очікуємо 367 тис. доз вже в четвер, 22 квітня. Частину партії залишимо для щеплення другою дозою тих громадян, які вже вакциновані CoviShield, інші — для першого щеплення", — говорить міністр.

Він додав, що вакцини CoviShield і AstraZeneca — ідентичні і підійдуть людям, які отримали щеплення першою дозою CoviSheld.

Степанов говорить, що ситуація в світі з вакцинами напружена і назвав кампанію по світовій вакцинації "майже проваленою" з точки зору доступу до препаратів.

"Країни, у яких проходить виробництво вакцин, повністю закривають експорт. Ми це відчули на собі. Тому що якщо подивитися по проплаченим контрактами з боку МОЗ, ми вже повинні були отримати 3,9 млн доз вакцин", — заявив глава МОЗ.

Максим Степанов також заявив, що в Україні більше не будуть вакцинувати публічних осіб залишковими дозами. Відтепер щеплення призначені тільки тим категоріям населення, які передбачені першим і другим етапом Національного плану вакцинації.

Тим часом, китайську вакцину CoronaVac вже почали розвозити по регіонах для подальшого щеплення українців. В першу чергу щеплення отримають маломобільні громадяни і люди, які їм допомагають.