На Івано-Франківщині через помилку медиків зіпсувалися майже півтисячі доз вакцини Covishield

помилка лікарів, івано-франківська область, івано-франківськ, лікарі, медики, зіпсували
Фото: galinfo.com.ua | В Івано-Франківській області зіпсували майже 500 доз вакцини від коронавірусу

Замість уколу, лікарі утилізували останні дози вакцини від коронавірусу.

Медпрацівники в Івано-Франківській області зіпсували 492 дози вакцини від коронавірусу. Сталося це через те, що у флаконах препарату Covishield немає градуювання, тому лікарі не використовували залишкова кількість речовини у флаконах, оскільки думали, що його залишилося там менше, ніж необхідно для одного уколу.

Про це в ефірі місцевого телеканалу "Галичина" розповів Володимир Дзембак, заступник директора департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації.

"Мобільні бригади, які проводять вакцинацію, достатньо переживали, набираючи в шприц дозу, щоб це була повноцінна доза для того, щоб не знизити дозу і ефект від вакцинації", — розповів чиновник.

За його словами, коли у флаконі залишається остання доза, починає здаватися, що там менше вакцини, ніж необхідно.

"І через острах, що буде введена менша доза, вийшло так, що вони залишали останню дозу у флаконі", — розповів Дзембак.

За його словами, під час розглядів найбільше було побоювань щодо того, що ці дози комусь продавалися, однак у підсумку ніяких зловживань виявлено не було: препарати відразу ж утилізували.

Чиновник зазначив, що серед медиків, які робили таку помилку, вже провели додаткове навчання і "питання закрите".

Примітно, що 492 дози — це 84% загальної кількості зіпсованих доз в Україні. Наприклад, у Львівській області зіпсували всього лише 17 доз.

Зазначимо, за час кампанії вакцинації — майже за два місяці — в Україні вакцинували 477 833 особи (трохи більше 1% населення країни), з них 477 831 отримали по одній дозі і тільки 5 осіб — по дві дози.

20 квітня головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що протягом 2021 року планують зробити уколи від коронавірусу 70% населення країни. Також він розповів, що платна вакцинація до кінця року в Україні є недоцільною.