У Києві посилять карантин на Великдень через порушення на Вербну неділю

локдаун в киеве, карантин на паску
Фото: 24 Канал

Провівши рейди храмами, у Держпотребслужбі встановили, що дистанції і маскового режиму не дотримувалися.

У Києві посилять локдаун через масові порушення правил карантину на Вербну неділю в церквах. Про це заявив глава Держпотребслужби в Києві Олег Рубан в ефірі телеканалу "Украіна24".

За словами чиновника, провівши рейд церковнимм установамм, стало зрозуміло, що в храмах не дотримались домовленостей, які були досягнуті раніше.

"Було велике скупчення людей, відсутність дистанції, відсутність масочного режиму під час проведення богослужінь. Тому на Великдень вживатимемо додаткових заходів, встановлюватимемо додаткові пости для дотримання режимів", — повідомив Рубан.

Також він додав, що в разі порушень штрафуватимуть не тільки людей, а й церкви, які є організаторами і суб'єктами масових заходів. У червоних зонах карантину, як повідомив Олег Рубан, будуть повністю заборонені масові заходи.

"Що стосується переходу в різних регіонах до різних зон, то в червоних зонах такі свята будуть повністю заборонені як масові заходи. Але оскільки йде зменшення захворюваності в деяких регіонах, то вони будуть, але з деякими обмеженнями", — додав чиновник.

Нагадаємо, 25 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що на травневі свята карантин в Україні не буде змінюватися. Адаптивний карантин показує свою ефективність. Раніше в Міністерстві охорони здоров'я озвучили рекомендації щодо обмежень роботи в храмах.

За словами Віктора Ляшка, Київ "із дня на день" може покинути посилену зону карантину.