У Миколаєві, мітингуючи проти карантину, підприємці і маршрутники прорвалися до міськради

Мер Миколаєва, Олександр Сенкевич, мітинг
Фото: Новости N

Учасники акції вийшли протестувати проти чинних у місті транспортних обмежень

У Миколаєві на Соборній площі біля будівлі міськради зібрався мітинг підприємців і маршрутників. Вони виступали проти транспортних обмежень, які діють у місті через карантин і вимагали, щоб до них вийшов мер Олександр Сенкевич. А потім взяли штурмом міськраду. Про це пише "Новости N".

Учасники мітингу понад дві години чекали, поки до них вийде мер, однак, не дочекавшись, вирішили прийти до нього особисто. Зустрічі з градоначальником вони домоглися, однак той пояснив їм, що наразі місто в так званій "червоній зоні" і потрібно дочекатися 30 квітня, коли відбудеться засідання державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Мер Миколаєва, Олександр Сенкевич, мітинг
Мер Миколаєва Олександр Сенкевич розмовляє з мітингувальниками
Мер Миколаєва, Олександр Сенкевич, мітинг
Мер Миколаєва Олександр Сенкевич розмовляє з мітингувальниками

"Є обмеження "червоної зони", і ніякі обмеження ми знімати не будемо. Сьогодні в нас падає захворюваність, якщо в п'ятницю будуть зберігатися такі ж темпи, то комісія ТЕБ та НС прийме рішення, і ми вийдемо з "червоної" зони. Тому ваші збори ні до чого не приведуть", — заявив мер.

Але він прийняв звернення мітингувальників з приводу зняття транспортної блокади і пообіцяв сьогодні зібрати засідання виконкому для розгляду цього питання.

Депутати комісії ЖКГ Миколаївської міськради рекомендували запустити транспорт у повному обсязі. Однак перший заступник міського голови Віталій Луков заявив, що це неможливо. "У четвер буде позачергове засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, ми плануємо переглянути обмеження в роботі транспорту, оскільки є позитивна динаміка — з чотирьох негативних показників ми вийшли на два. Переривати позитивну тенденцію тільки з емоційних причин ми не маємо права", — сказав Луков.

Нагадаємо, що Миколаївська область у "червоній зоні" з 27 березня. А жорсткий карантин у самому Миколаєві діє з 3 квітня. Транспорт у місті курсує тільки в години "робочих перевезень": з 6.00 до 10.00 і з 16.00 до 20.00. При цьому пасажири повинні мати спецпропуски.

Крім Миколаївської області, у "червоній" зоні також Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Полтавська, Сумська, Харківська, Хмельницька та Чернігівська області. В Україні з початку епідемії підтвердили 2,03 мільйони випадків коронавірусної інфекції, померло 42 518 хворих. У Миколаївській області зафіксовано майже 62 тисячі випадків COVID-19, померли 1554 людини. Уряд України 21 квітня подовжив адаптивний карантин у країні до 30 червня.