Царевич, яка судила активістів Євромайдану, повернулася на роботу до Печерського суду

Оксана Царевич, скандал, Печерський суд, Автомайдан, Революція Переваги, Царевич проти майданівців
Фото: galychyna.if.ua | Суддя Печерського суду Оксана Царевич

Під час Революції Гідності вона неправомірно засудила дев'ятьох осіб, які брали участь в автопробігу до Межигір'я Януковича.

Оксана Царевич з 1 квітня 2021 року повернулася на роботу до Печерського районного суду Києва і буде отримувати, як мінімум, 60 тисяч гривень на місяць.

Про це інформує проект Prosud у Facebook.

Активісти зазначили, що в неї закінчилися п'ятирічні повноваження судді, але вона все одно буде щомісяця отримувати від 60 тисяч гривень.

"Нагадаємо, що за часів Майдану Оксана Царевич неправомірно засудила дев'ятьох осіб, чиї автомобілі засвітилися в поїздці Автомайдану в Межигір'я 29 грудня 2013. Усі вони нічого не порушували. Деяких водіїв насправді не було на цій акції, усі рапорти були сфальсифіковані, а на деяких не було навіть підписів співробітників ДАІ. Ці справи потрапили до Царевич з втручанням в автоматизовану систему, тобто вручну", — нагадали в проекті Prosud і додали, що сфальсифіковані документи її зовсім не зупинили і вона винесла цим людям вироки.

За даними Prosud, у 2016 році вона зі скандалом була звільнена із суду і навіть втратила недоторканність.

У 2020 році її виправдали, і, як стверджують активісти, це сталося "не без підігрування прокуратури".

"Що ж, вітаємо Печерський районний суд з тим, що тепер його склад практично такий, як був за часів Януковича!", — підсумували активісти у своїй публікації.

Зазначимо, що ім'я жінки вже з'явилося на офіційному сайті Печерського районного суду Києва в розділі "Судді, робочі місця яких розташовані в приміщенні суду по вул. Володимирська, 15, у Києві".

Оксана Царевич — чим відома?

Раніше ми розповідали, що Вища рада юстиції дала рекомендацію на її звільнення, а наказ у 2016 році підписав Петро Порошенко.

Справа була відкрита Вищою радою юстиції за заявою прокурора Печерського району Києва від 12 грудня 2014 року і стосувалася дій при розгляді справ проти учасників Революції Гідності. Її підозрювали в прийнятті завідомо неправосудних рішень проти активістів Автомайдану.

Після гучного скандалу голова Верховного суду дозволив арешт суддів, серед яких була й Оксана Царевич. Але під варту жінку не відправили: у березні 2016 року Вінницький міський суд обрав запобіжним заходом для судді Печерського райсуду Києва особисті зобов'язання терміном на 2 місяці з необхідністю носити електронний браслет.

З 2016 Вищий адмінсуд скасував рішення Вищої кваліфікаційної комісії про відсторонення її від роботи, після чого вона повернулася до виконання своїх обов'язків. Пізніше вона прийняла скандальне рішення про арешт журналіста і добровольця батальйону "Айдар" Юрія Асєєва. Але Апеляційний суд відпустив бійця на поруки.

У березні 2017 року Вищий адмінсуд відмовив Оксані Царевич у відновленні на посаді, а влітку 2020 року вона була виправдана у справі Автомайдану.

Минулого місяця Верховний суд скасував указ Петра Порошенка про звільнення Оксани Царевич з Печерського суду через "неправосудні рішення і порушення присяги".