В Україні реабілітували останнього розстріляного в СРСР бійця УПА

Іван Гончарук, УПА, репресії, суд, розстріл, реабілітація
Фото: facebook.com/volodymyrbirchak | Іван Гончарук

Радянський суд засудив Івана Гончарука до смертної кари. Його розстріляли в липні 1989 року.

Національна комісія з реабілітації жертв політичних репресій реабілітувала ветерана Української повстанської армії Івана Гончарука, якого розстріляли у 1989 році.

Про це у соцмережі Facebook повідомив співробітник Центру досліджень визвольного руху Володимир Бірчак.

"Останнього розстріляного совєтами бандерівця реабілітували. Національна комісія з реабілітації жертв політичних репресій повернула добре ім'я Івана Гончарука", — написав він.

За словами Бірчука, у 1989 році 62-річного пенсіонера з Харкова засудили на Волині за звинуваченнями, за які він вже відбував покарання у концтаборі і був звільнений. Суд постановив розстріляти чоловіка.

Бірчук стверджує, що справа Гончарука шилася "білими нитками".

"Як свідків залучили дітей убитих сорок років тому радянських активістів, штатних і позаштатних працівників НКВД", — пише він.

Відомо, що Івана Гончарука розстріляли в липні 1989 року в Києві.

Нагадаємо, у 2016 році Апеляційний суд Київської області реабілітував останніх із засуджених радянською владою до розстрілу отаманів Холодного Яру. Повстанські і партизанські загони Холодноярської республіки визнані борцями за незалежність України.

Зі свого боку, у 2018 році Верховна Рада надала воїнам ОУН і УПА статус учасників бойових дій.

Разом з тим, Польський Інститут національної пам'яті оголосив про пошуки постраждалих осіб і свідків "геноциду, вчиненого у період 1939-1945 рр. членами ОУН-УПА".