Росія може провести "повзучу" анексію Азовського моря, — Кулеба

війська РФ, Азовське море, анексія Азовського моря, флот РФ, агресія РФ в Азовському морі
Фото: "МК" | російський флот

У межах останніх навчань Росія відпрацьовувала військові дії проти України.

Російська Федерація посилює свою військову присутність в Азовському морі і порушує торговельні шляхи.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю CNN.

Міністр попередив, що посилення військової присутності РФ в регіоні може призвести до "повзучої анексії" Азовського моря.

"Росія може провести "повзучу анексію" Азовського моря. Вона постійно посилює свою військову присутність там і порушує торговельні шляхи", — заявив Дмитро Кулеба в спілкуванні з журналістами.

За словами міністра закордонних справ, Російська Федерація також активно відпрацьовувала військові дії проти України під час останніх навчань своїх військ.

Кремль неодноразово стверджував, що це всього лише "військові навчання", але Київ відкидав ці заяви, і, на думку Кулеби, загроза повномасштабного вторгнення "реально висока".

"Коли у 2014 році в Криму з'явилися зелені чоловічки, Росія заявила, що це не їх солдати, що це не Росія, і все ж півострів був незаконно окупований російськими збройними силами. Так що, принаймні, сьогодні вони визнають, що це вони, але вони просто тренуються. Але навіть якщо це просто навчання, вони займаються оточенням України і наступальними операціями проти України", — попередив глава МЗС.

Раніше ми розповідали, що Росія перекинула до Криму нову військову техніку. Аналітики США опублікували звіт, в якому йшлося, що у період з лютого по квітень 2021 року вона зосередила на своїх полігонах на окупованому півострові авіацію, танки, артилерійські системи та автомобілі техдопомоги.

Також ми попереджали, що РФ розгортає на кордоні з Україною новітні літаки. Новітніми Су-35С оснастять ескадрилью 31-го винищувального авіаполку, яка розташована в Ростовській області.