48% українців вважають, що Друга світова почалася через змову Гітлера і Сталіна, — опитування

Молоотов (ліворус) і Ріббентроп (праворуч)
Фото: Вiкiпедiя | Молоотов (ліворус) і Ріббентроп (праворуч)

Практично четверта частина населення, згідно з соцопитуванням, не має думки з приводу пакту Молотова-Ріббентропа.

Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучерова провели соцопитування спільно з Центром Разумкова на тему: "День Перемоги та його місце в історичній пам'яті українців: який сенс громадяни вносять в цю дату". Результати дослідження опубліковані на сайті Фонду.

На питання: "Чи згодні ви з твердженням, що Друга світова війна почалася через змову Гітлера і Сталіна про поділ сфер впливу в Європі та складання пакту "Молотова-Ріббентропа?" 48% відповіли, що вони згодні. 29% швидше або зовсім не згодні, а решта 23% не змогли відповісти на питання.

пакт Молотова-Ріббентропа
Фото: Фонд "Деминициативы" им. И. Кучерива

При цьому результати відрізняються, залежно від регіону України. На Західній Україні абсолютна більшість 68% відповіли ствердно, в той час як на Сході — 35%. У той же час 39% респондентів зі сходу вважають, що пакт Молотова-Ріббентропа не став причиною війни.

Також на думку опитаних, в Україні слід відзначати і День пам'яті та примирення, і День перемоги над нацизмом 9 травня. Думки респондентів також відрізняються від регіонів. На сході України 48% опитаних вважають, що в Україні потрібно відзначати тільки День перемоги над нацизмом 9 травня. На Західній Україні 49% опитаних вважають, що варто святкувати і 8, і 9 травня.

соцопитування про війну
Фото: Фонд "Деминициативы" им. И. Кучерива

Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС, коронавірусом перехворіли в 2-3 рази більше людей, ніж за офіційними даними.