У Дніпропетровській області ветеранам видали медалі від Путіна (відео)

Ветеран, медалі, Росія
Ветеран Другої світової війни Сергій Кузнецов, якому вручили російські медалі

Представники громадської організації видали російські нагороди жителям кількох сусідніх районів. Тепер волонтерів шукає СБУ.

У Дніпропетровській області ветеранам Другої світової війни видали медалі від імені президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє "ТСН".

Мер Зеленодольська Дмитро Невеселий розповів, що російські нагороди виявили у двох з чотирьох ветеранів Другої світової війни, які проживають у місті. Місцева громада звернулася в СБУ і з'ясувала, що подібні медалі зовсім недавно вручили жителям ще кількох районів у Дніпропетровській області.

95-річний Сергій Кузнецов із Зеленодольська вирішив показати нагороди гостям, які відвідали його напередодні 9 травня. Серед них виявили кілька медалей із посвідченнями, видані у 2020 році на честь "75 років перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 рр, При цьому тільки один документ був підписаний. У них зазначається, що нагороди в стилі георгіївської стрічки вручили згідно з указом президента Російської федерації від 2019 року.

За словами ветерана, місцеві чиновники приходять до нього раз на рік з поздоровленнями. Сергій Кузнецов здивувався, коли в жовтні до нього прийшли незнайомі люди і вручили відразу 15 медалей і посвідчень до них. Чоловік був упевнений, що нагороди — українські, від "президента з Києва", а прочитати документи не зміг через поганий зір.

"Ми були шоковані цим. Він показав посвідчення, і це посвідчення було від президента Російської Федерації. Їх дуже багато насипом було видано нашому ветерану", — розповів мер Дмитро Невеселий.

На посвідченні стоїть печатка Харківської обласної громадської організації ветеранів та підпис керівника. Як з'ясували журналісти, її офіс повинен розташовуватися в центрі Харкова, проте будинку із зазначеним номером не існує. У бізнес-центрі по сусідству організації також не виявилося.

Тепер людей, що роздають російські медалі в Україні, розшукує СБУ. За словами юриста, поки їм загрожує лише штраф за поширення зображень "георгіївської стрічки", проте правоохоронці можуть виявити і кримінальні порушення.

Раніше стало відомо, що 101-річний ветеран з Одеси перемогла коронавірус. Євгенія Авраменко одужала, незважаючи на важку форму захворювання.

Повідомлялося також, що в Києві націоналісти зігували у сторону ветеранів Другої світової війни біля парку Слави. За словами очевидців, поліція ніяк не відреагувала на подібну витівку.

В Одесі 9 травня військовий оркестр виступив для одного слухача — 100-річного Івана Кулібаби. Таким чином керівництво ВМС привітало ветерана-морпіхи з Днем перемоги у Другій світовій війні.