Б'ють і продовжують терміни: нардепи вперше влаштували перевірку у 25-й колонії Харкова (відео)

Микола Тищенко, колонія, Харків
Фото: Скриншот | Нардеп Микола Тищенко спілкується з ув'язненим у харківській колонії

Ув'язнені поскаржилися на побиття, погане харчування та інші порушення прав людини, підтвердивши заяви держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Народні депутати Верховної Ради від "Слуги народу" вперше провели ревізію в колонії №25 у Харкові через повідомлення про порушення. Відеозапис інспекції опублікував YouTube-канал Pavlovsky News.

Нардепи відправилися до Харкова з інспекцією після критики держсекретаря США Ентоні Блінкена про виправну установу, де адміністрація нібито встановила жорсткий режим і порушує права засуджених. 25-у колонію відвідали Микола Тищенко, Людмила Буймістер, Олексій Кузнєцов і Павло Сушко, з ними приїхав також Павло Панич, який відсидів тут 12 років і написав книгу про тортури увʼязнених — насамперед він запропонував подивитися карцер.

У камерах дільниці посиленого контролю увʼязнені заявили, що їм продовжують термін за відмову прибирати камери під відеозапис, тобто без здійснення кримінальних злочинів. За словами одного із засуджених, таке відбувається і в інших колоніях Харкова. Ситуацію пояснюють небажанням адміністрації втрачати дешеву робочу силу, адже в колонії є підсобне господарство з розведення нутрій на продаж.

"Коли приходять і знімають на камеру: ось, бери зараз прибирай — я не буду цього робити, це принижує особисту гідність", — пояснив співрозмовник.

Під час перевірки депутати почули гучний стукіт у одній з камер і виявили в ній увʼязненого, якого з серпня 2020 року тримають в одиночній камері за рішенням слідчого ДБР. Чоловік намагався перерізати собі вени ложкою тому, що йому не дозволяють зустрітися з родичами та адвокатом. При цьому, за словами арештанта, він знаходиться в колонії на загальних підставах.

Народні депутати перевіряють інформацію про знущання над ув'язненими — відео

Інші вʼязні розповіли про регулярні побиття. Вони передали нардепам заяву із зазначенням порушень і повідомили, що співробітники колонії просто рвуть такі документи і не відправляють ву правоохоронні органи. Ще одна людина оголосила голодування через те, що до неї не пускають адвокатів. Увʼязнені також поскаржилися на погану якість харчування, це питання пообіцяли обговорити на комітеті з прав людини.

Микола Тищенко публічно звернувся до міністра юстиції Денису Малюськи з вимогою відреагувати на виявлені порушення.

Нагадаємо, Фокус представив рейтинг найгірших і найкращих вʼязниць України — стосовно увʼязнених і умов відбування покарання. Експерти зʼясували, в яких колоніях увʼязнені страждають найбільше, де найлегше сидіти і яка колонія найстрашніша.

Раніше Фокус розповів, як змінюється пенітенціарна система України і чому тюремна реформа може привести до кризи. Чи зможуть українські вʼязниці викорінити насильство над увʼязненими?

Фокус також показував, як виглядають жіночі колонії в Україні у 2021 році. За 10 років кількість таких установ скоротилося з 13 до 5.