Чи варто вакцинуватися після перенесеного COVID-19, — відповідь МОЗ

коронавірус, вакцина, вакцинація, covid-19
Фото: КГГА

Природний імунітет, стверджують у відомстві, не гарантує захисту від повторного зараження коронавірусом.

МОЗ пояснило, чи варто робити щеплення проти коронавірусу, якщо вже перехворів на COVID-19. Про це відомство написало на своїй сторінці у Facebook.

"Якщо ви перехворіли COVID-19 у безсимптомній, легкій або важкій формі, ваш організм уже познайомився з коронавірусом SARS-CoV-2 і виробив до нього імунітет. Імунітет, вироблений таким чином, називається набутим природним", — сказано в повідомленні.

Фахівці пояснили, що природний імунітет не гарантує захисту від повторного зараження коронавірусом.

"Зате імунітет, який з'являється після вакцинації, надасть надійний захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше, а ускладнень буде менше", — повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

У відомстві закликають вакцинуватися навіть після перенесеної хвороби, щоб забезпечити кращий імунітет, але вакцинацію можна відкласти на 6 місяців, оскільки за цей період хворіють повторно.

"За наявності достатньої кількості вакцин можна вакцинуватися раніше — уже через 4 тижні після появи перших симптомів хвороби. Робити тест на антитіла перед вакцинацією не потрібно", — запевнили в міністерстві.

Нагадаємо, що в ході опитування, проведеного групою "Рейтинг", 25% респондентів відповіли, що вже перехворіли коронавірусом, 69% вважають, що ще не хворіли. У березні перехворілих було 24%, а в січні — 16%.

За даними Міністерства охорони здоров'я, за весь час епідемії 1 864 593 людини вважаються здоровими (дані на 17 травня). Держстат вважає, що населення України становить 41,5 млн осіб. Таким чином, згідно з офіційними даними, за всіма віковими групами частка перехворілих коронавірусом становить близько 4,3%.