В ОП турбуються зростанням автономності Разумкова і хочуть замінити його на лояльного Стефанчука, — ЗМІ

Фото: wikipedia.org

Офіс президента розглядає можливість відправити у відставку Дмитра Разумкова і замінити його на посаді спікера Верховної Ради зручним для себе нинішнім першим віцеспікером Русланом Стефанчуком. Про це йдеться в матеріалі 24 каналу.

Як повідомляє видання з посиланням на джерела, в ОП роздратовані автономністю Разумкова і вважають його небезпечним конкурентом Зеленського на президентських виборах-2024. З цієї причини його хочуть "позбавити трибуни і впливу на депутатський корпус".

Ця кампанія проводиться принаймні з грудня минулого року. Наразі за вказівкою особисто глави ОП Андрія Єрмака її перевели в активну фазу. "У Зеленського промацують ґрунт, контактують з депутатами з орбіти Діми (Разумкова — ред.). Є інформація, що робили "вигідні пропозиції" за голос за його відставку. Але з необхідних 226 голосів ледь зібрали сотню. З цього приводу помітно нервують і опинилися в слабкій позиції", — розповіло джерело 24 каналу.

За оцінкою джерела, зібрати потрібну кількість голосів не вдається через зростання впливу Разумкова всередині парламенту: "Не факт, що цими ж конвертами вони зможуть переманити на свою сторону депутатів у питанні відставки спікера. Адже одна справа натиснути кнопку "За" в турборежимі, інша піти на підлість проти Разумкова, з яким у багатьох довірчі і хороші особисті стосунки".

Крім цього, ОП став активніше залучати лояльні медіа: організовує проти спікера хвилю хейту і цензурування. "Разумков і депутати, яких вважають до нього наближеними, стоять у стоп-листах. Усі інфоприводи "збивають". Наприклад, на ахметівських він у принципі під забороною. Було вкидання про союз Ахметова і Разумкова. Насправді все навпаки: його "вимикають" з ефіру його каналів, а колишній ведучий "Україна 24" влаштовується до Зеленського прессекретарем", — розповіло високопоставлене джерело в медіа-середовищі.

Ефірний час Разумкова при цьому віддають Стефанчуку. Останній такий прецедент стався в день пресконференції Разумкова. Замість неї "Україна 24" показувала ранковий ефір зі Стефанчуком. Крім того, телеканал обірвав трансляцію урочистого засідання Ради з нагоди Дня Конституції прямо під час виступу спікера. Після в кулуарах кореспонденти знову дали слово Стефанчуку.

Журналісти 24 каналу вказують: відповідно до соцдосліджень, Разумков обходить Зеленського в рейтингу довіри, однак поступається йому за популярністю. "Новий виток ескалації на лінії Рада-ОП свідчить про те, що Разумков став для Зеленського ще більшою загрозою. Той факт, що за 3 неповні роки до чергових виборів в ОП занервували і вже включилися в боротьбу, красномовніший за поточні електоральні розклади", — йдеться в матеріалі.