Акції протесту через приїзд Варфоломія і "БРСМ-Нафта": Голобуцький про те, що може їх поєднувати

Власник "БРСМ-Нафти" Андрій Біба може фінансувати масові акції протесту вірян УПЦ МП до приїзду Вселенського патріарху Варфоломія на День Незалежності. Про заявив політичний експерт Олексій Голобуцький, посилаючись на власні джерела, передають "Факти"

"Філія РПЦ в Україні вже з лютого агресивно накручує своїх вірян, аби зірвати приїзд Варфоломія, таким чином створивши картинку для російських ЗМІ про посилення церковного розколу та громадянську війну в Україні. Загалом, все це цілком прогнозовано, але найцікавіше тут інше. Схоже, в московського патріархату після зменшення впливу і фінансових можливостей Медведчука та останнього непублічного візиту олігарха Новінського до ОП змінились спонсори. Тепер, судячи з публікацій в медіа, активності УПЦ МП фінансує власник мережі "БРСМ-Нафта" Андрій Біба, який все частіше з'являється у стрічках церковних новин УПЦ МП", — пише Олексій Голобуцький.

У своєму пості Голобуцький зазначає, що власник "БРСМ-Нафти" Андрій Біба за останній рік профінансував будівництво понад 10 храмів московського патріархату в Західній Україні. Всі ці церкви відкривались під духовенство МП, яке залишилось без своїх приходів після переходу їхніх колишніх громад до ПЦУ.

"Тобто, ще раз — українство повертає собі православні храми, об"єднуючись навколо власної помісної церкви — ПЦУ. Натомість, наближений до московського патріархату бізнесмен Андрій Біба та його мережа "БРСМ-нафта, що також за інформацією bihus.info фінансують Шарія — будують нові храми для РПЦ в Україні, аби та не втрачала свій вплив та вливають кошти в дестабілізацію країни на релігійному грунті", — наголошує Голобуцький.

За інсайдерською інформацією політолога, акції протесту проти приїзду патріарха Варфоломея можуть бути організовані через сітку ОПЗЖ — до Києва звозутимуть "тітушок" та прихожан УПЦ МП. Голобуцький наголосив, що на такий сценарій повинні вчасно відреагувати СБУ та РНБО.

"Думаю, це не менш важливо, ніж боротьба з контрабандою", — резюмував Голобуцький.