"Кара Божа": священик ПЦУ назвав події в Бабиному Яру покаранням євреїв за Голодомор (доповнено)

Бабин Яр
Пам'ятник жертвам загиблим у Бабиному Яру

На думку ексзаступника мера Шепетівки, "Божа кара" над єврейським народом запізнилася на 8 років, а клірик ПЦУ Павло Пантілов дорікнув євреям за гріхи перед українцями. Євстратій Зоря спростував факт існування Пантилея.

Колишній заступник мера м. Шепетівка Юрій Вахоцький і клірик ПЦУ Павло Пантілов дали нову історичну оцінку трагічним подіям у період Другої світової війни в Бабиному Яру. Судячи з коментарів "істориків", причиною масових розстрілів у Бабиному Яру стали гріхи єврейського народу. Про це повідомляється в публікації Глави Всеукраїнського єврейського конгресу Едуарда Долинського.

За словами Юрія Вахоцького, Бабин Яр був "божою карою" за Голодомор, в результаті якого в Україні загинули щонайменше 3,9 млн осіб. Кара, на думку колишнього заступника мера, запізнилася на 8 років і виявилася неповною.

У той же час Павло Пантилей, який іменує себе отцем Саврадимом, погодився з таким трактуванням подій і додав, що на "ж*дівському народі" лежить великий гріх. Пастир стурбований тим, що весь народ не приніс покаяння.

"Чомусь ми поважаємо і співчуваємо жи*дам за Бабин Яр, а вони наш Голодомор не визнають. Може, тому що це творилося руками саме жи*івського керівництва?" — запитує Пантелей.

Уточнимо, що це не перший випадок, коли отець Саврадим виявляється в подібних ситуаціях. Так, у серпні цього року він у своїх коментарях назвав "сміттям" людей, не згодних із ним у питаннях української мови. А на особливо активних своїх опонентів погрожував "накласти прокляття і пристріт". При цьому на сторінці священика такого поста вже немає.

Дополнено:

Заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря спростував сам факт існування отця Саврадима. Він заявив, що почав перевіряти, чи дійсно в Одеській єпархії ПЦУ служить такий священик. Як з'ясувалося, про отця Саврадима, як і про Павла Пантелея, ніхто не чув. Крім того, Зоря звинуватив у фотошопі фотографії на сторінці Павла Пантелея.

Також архієпископ ПЦУ звернув увагу на те, що так званий "отець Саврадим" стверджує, що прийняв постриг, а сам має на своїй сторінці фото з жінкою, яке підписники коментують як "прекрасна пара", а отець Саврадим дякує їм за це. Чернець, який прийняв постриг, не може бути одружений. З цих дрібниць Євстратій Зоря зробив висновок, що Павло Пантилей — "дивак, яких повно в мережі, але вже точно не клірик ПЦУ".

Нагадаємо, що президент Ізраїлю Реувен Рівлін жорстко відповів прьемьеру Польщі Матеушу Моравецькому з приводу співпраці євреїв з нацистами, назвавши таку заяву польського політика "черговим дном".

На згадку про жертви Голокосту щорічно 12 квітня жителі Ізраїлю вшановують пам'ять загиблих. За традицією, в цей день з першими звуками сирени в Ізраїлі на дві хвилини зупиняється весь рух.