В Україні підняли мінімальну зарплату медиків до 20 тис. грн, — Кабмін

зарплата лікарів, україна
Фото: Ярослав Дебелий | Лікарям підвищили зарплату

Оклад лікарів і співробітників із вищою немедичною освітою буде не менше 20 тис. грн. Для фахівців із базовою і неповною вищою — не менше 13,5 тис. грн.

Related video

З 1 січня цього року мінімальну зарплату лікарів і працівників медустанов із вищою немедичною освітою, які допущені до медичної роботи, підвищили до 20 тис. грн. Відео засідання Кабінету міністрів України, на якому затвердили ухвалу, опубліковано на офіційному YouTube-каналі.

"Розмір заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановлюється на рівні не менше 20 тис. грн для лікарів (виняток — лікарі-інтерни) та професіоналів із вищою немедичною освітою, які допущені до медичної роботи у медзакладах", — йдеться у текст постанови.

Більше того, місячний оклад фахівців із базовою вищою і неповною вищою медичною освітою становитиме не менше 13,5 тис. грн.

Раніше Фокус розбирався у тому, як зміняться пенсії та наскільки підвищаться податки та тарифи в Україні з 1 січня 2022 року. Передбачається кілька етапів підвищення пенсійних виплат. На першому підвищать виплати ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

Раніше Фокус повідомляв, що поточний показник середньої зарплати в Україні лише на 40% відбиває доходи зайнятих в економіці країни. Решту, переважно в секторі послуг і малому бізнесі, статистика не враховує.