Затриманий у Києві "заступник міністра ДНР" втік на окупований Донбас (фото)

Суд, Пряхін, запобіжний захід.
Фото: 24 Канал | Суд не обрав Пряхіну запобіжного заходу.

За інформацією правозахисників, Володимир Пряхін не був обмежений у пересуванні. А його захист стверджує – чоловік поїхав відвідати хвору матір.

Related video

Напередодні, 12 січня, до Шевченківського районного суду Києва не прийшов колишній "заступник інформації", т.зв. "ДНР" Володимир Пряхін. 2021 року представники СБУ затримали його за підозрою в поширенні агітаційної інформації, спрямованої на зміну державного устрою України. Про це повідомляють представники Медійної ініціативи з прав людини у Facebook.

Відомо, що наразі підсудний перебуває на окупованій території Донецької області.

Представниця захисту підсудного, адвокатка Світлана Новицька розповіла, що Пряхін поїхав на батьківщину відвідати свою хвору матір, до якої ніхто з родичів не міг прийти.

"Йому зателефонували сусіди, сказали, що мати при смерті. Рідна тітка померла, померла сестра, дорослі діти перебувають на заробітках в іншій країні", — заявила адвокатка Новицька, зазначивши, що її підзахисний планував вивезти жінку на підконтрольну Україні територію, але та не погодилася. За словами адвоката, Пряхін усе ж таки збирається з'явитися на наступному засіданні суду в Києві.

Правозахисників здивувала та обставина, що Пряхін, який проходив у кримінальній справі про особливо тяжкий злочин, не був обмежений у пересуванні та зміг вільно виїхати з підконтрольної Україні частини країни.

У судовому провадженні немає ухвал, які хоча б мінімально обмежували можливість підозрюваного змінювати місцепроживання.

Що відомо про Володимира Пряхіна?

У 2016 році Володимир Пряхін з ОРДЛО прибув до Києва, де займався популяризацією політичних структур Росії. СБУ має дані, що з 2014 року він перебував на посаді "заступника міністра інформації "ДНР" і відкрито звертався до населення регіону із закликом підтримувати офіційну позицію самопроголошеного адміністративно-територіального утворення.

Також Пряхін пропагував політико-територіальну інтеграцію українських територій Донбасу з РФ.

Раніше Фокус повідомляв, що співробітники СБУ шукають постраждалих від "головного ката" донецької тортурної камери бойовиків "Ізоляція". Силовики звернулися до всіх, хто перебував у полоні в бойовиків у Донецьку та постраждав від Дениса "Палича" Куликовського, з проханням зателефонувати їм та повідомити про факти.