Федоров підтримав реформу містобудування: дозволить прибрати чиновників від прийняття рішень, — ЗМІ

Related video

Законопроєкт №5655 про реформу містобудування дозволить на рівні закону прибрати чиновників від прийняття рішень, автоматизуючи їх на підставі прозорих алгоритмів та перевірки даних в інших реєстрах та кадастрах. Про це заявив віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, передає РБК-Україна з посиланням на його Facebook.

"Сфера будівництва — унікальний приклад справжньої цифрової реформи. Завдяки експериментам Кабінету Міністрів України більшість послуг щодо початку будівництва та введення в експлуатацію надаються онлайн через портал "Дія". Уся ж паперова документація поступово переводиться в електронну в єдиній системі", — написав Федоров.

Вір також зазначив, що за оцінками міжнародних партнерів, тільки ці інструменти вже дають 11,1 млрд грн антикорупційного та економічного ефекту на рік.

Також, за його словами, якщо всі документи в порядку — відбуватиметься автоматична реєстрація заявки, без будь-якого контакту з чиновниками.

"Дякую ініціаторці законопроєкту Олені Шуляк, нашим партнерам з Мінрегіон/ Мінінфраструктури, Денису Шмигалю, Олександру Кубракову, Олексію Чернишову, TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах (USAID/UK aid), які створювали Єдину державну електронну систему у сфері будівництва", — резюмував він.

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що представників країн "Великої сімки" та Європейського союзу запросили до участі у втіленні в Україні містобудівної реформи, зокрема, до формування Містобудівної палати і розробки відповідних документів для її функціонування.

Як відомо, наразі законопроєкт №5655 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності" готується до розгляду в другому читанні у Верховній раді.