Ґвалтують і катують засуджених. З РФ вивезли 40 Гб відеоархіву управління ФСБ і ФСВП (відео)

тортури в камерах фсб
Фото: zona.media | Стоп-кадр із відеореєстратора силовиків

За даними правозахисників, силовики катували в'язнів заради вербування, знімаючи все на камери для свого керівництва. Через такі знущання пройшли майже 200 людей.

Related video

Правозахисники Gulagu.net змогли вивезти з Росії понад 40 Гб відео доказів тортур, зґвалтувань і принижень засуджених в ФСБ і ФСВП. Про це повідомляється на сайті організації.

Оперативники змушували засуджених виконувати незаконні доручення кураторів. Відеозаписи, як стверджують правозахисники, записуються на службові відеореєстратори для вищих інстанцій. Стверджується, що через тортури, зґвалтування і приниження пройшли майже 200 людей. Такі дії силовики проводять для вербування ув'язнених, щоб вони робили доноси або для продовження "каруселі тортур".

У руках у правозахисників опинилося понад 40 ГБ документів, відео та фотографій, які доводять, що в ФСВП (Федеральна служба виконання покарань) та ФСБ управління М проводять незаконні дії над ув'язненими. На одному з відео (суворо 18+, шокові кадри), яке є на сайті правозахисників, зафіксовані тортури ув'язненого шваброю в задній отвір. Силовики так намагаються вибити свідчення, погрожуючи йому, що так він пролежить три дні.

"Нам вдалося вивезти з Росії та СНД людину, яка протягом п'яти років відбувала покарання в одній з установ ФСВП. Він програміст, його самого били і катували, а потім вирішили використовувати як професіонала", — розповів глава організації Gulagu.net Осєчкін виданню "Ось так".

Протягом п'яти років співробітник ФСВП мав доступ до комп'ютерів ФСВП і відеореєстраторів у штабі безпеки ОТБ-1 в Саратові.

Gulagu.net — організація, створена Володимиром Осєчкіним у 2011 році. Він займається захистом прав засуджених, а також публікує інформацію про тортури в колоніях. Нині Осєчкін і всі правозахисники були змушені виїхати за кордон, сайт у Росії заблокований.

Нагадаємо, в офісі генпрокуратури підозрюють поліцейських у катуваннях людини заради визнання на Черкащині. Чоловікові вибили 4 зуби, а правоохоронці покривали свого колегу.