Не воювали рік: Кремль хоче, щоб замість "вагнерівців" наступали війська Кадирова, — ISW

Кадировці, фото
Фото: Facebook ГУР | Кадировці

Глава Кремля Володимир Путін, як заявили аналітики, змусив Рамзана Кадирова зробити участь чеченських бойовиків у бойових діях в Україні активнішою.

Related video

Кремль може намагатися виставити чеченських бойовиків Рамзана Кадирова як нову наступальну силу, оскільки ПВК "Вагнер" втратила свій потенціал. Про це заявили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

У новому звіті від 31 травня йдеться про те, що президент Росії Володимир Путін намагався чинити тиск на Кадирова, щоб він збільшив роль чеченців у бойових діях в Україні. Після цього голова Чечні згадав, що в Україні станом на 26 травня було 7000 його бойовиків.

Аналітики припустили, що Путін уже змусив Кадирова відправити своїх бійців у наступ в Україні.

"Кремль може сприймати чеченські підрозділи як невикористану ударну силу, яка може відновити здатність Росії підтримувати одночасні наступальні зусилля на кількох напрямках", — йдеться у звіті.

Проте, як припустили експерти, якщо зважати на слова Кадирова про 7000 бойовиків, то ці плани навряд чи вдасться реалізувати, оскільки така невелика кількість людей не зможе стати повноцінною заміною "вагнерівцям".

Також в ISW зазначили, що кадировці не брали участі в активних бойових діях майже рік. Вони здебільшого діяли в тилу як поліція.

Нагадаємо, що в ніч проти 31 травня Кадиров заявив про початок наступу чеченських бойовиків на Донбасі. За його словами, на Мар'їнський напрямок було перекинуто бойовиків спецназу "Ахмат", а також полку "Північ-Ахмат". Ними командує майор Апти Алаудінов.

Згодом секретар РНБО України Олексій Данілов нагадав Кадирову, хто вбивав чеченців у минулому. Він зазначив, що голові Чечні треба згадати про століття російської окупації, тисячі вбитих жінок і дітей, а не шукати причин для вбивства непричетних до трагічної історії Чечні українців.