Суперечить здоровому глузду: Іран створює військово-морський альянс у Перській затоці

кораблі вмс ірану
Фото: topwar.ru | Каспійська флотилія ВМС Ірану. Ілюстративне фото

У Пентагоні зазначили, що створення Іраном такої коаліції не піддається логіці, оскільки за останні два роки іранський флот атакував чи захопив 15 торгових суден під міжнародним прапором.

Related video

Командувач ВПС Ірану контрадмірал Шахрам Ірані 3 липня оголосив про створення широкого військово-морського альянсу в Перській затоці, до якої увійде Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Оман, Катар, Ірак, Пакистан та Індія. За його словами, морський союз має відігравати домінуючу роль у гарантуванні безпеки в регіоні. Про це повідомляє агентство Reuters.

"Сьогодні країни регіону усвідомили, що лише співпраця одна з одною гарантує безпеку в цьому районі", — заявив адмірал.

Поки Ірані не уточнив формат морської коаліції, але зазначив, що її буде сформовано найближчим часом.

Оглядачі агентства зазначають, що Саудівська Аравія у березні за посередництва Китаю припинила семирічний збройний конфлікт з Іраном, уклавши угоду про стабілізацію двосторонніх відносин.

Крім того, наприкінці травня керівництво ОАЕ заявило про вихід морської коаліції в Перській затоці, яку очолює США. Як повідомили в Міністерстві закордонних справ, ОАЕ відмовилися від своєї участі в Об'єднаних морських силах ще два місяці тому, спираючись на "оцінки ефективної співпраці у сфері безпеки з усіма партнерами".

Реакція Вашингтону

У зв'язку з намірами Тегерана представник Пентагону Тім Хокінс в інтерв'ю Breaking Defense заявив, що створення військово-морського альянсу з Саудівською Аравією та іншими країнами Перської затоки "суперечить здоровому глузду".

"Те, що Іран, причина регіональної нестабільності номер один, стверджує, що хоче створити військово-морський альянс для захисту тих самих вод, яким він загрожує, не піддається логіці", — сказав він.

Він зазначив, що лише за останні два роки Іран атакував чи захопив 15 торгових суден під міжнародним прапором. У зв'язку з цим США разом із партнерами мають намір зміцнювати оборону Ормузької протоки.

Раніше повідомлялося, що в Ірані готуються представити гіперзвукову балістичну ракету вітчизняного виробництва, яка, згідно з заявленими характеристиками, буде потужнішою за російські ракети "Кинджал". Командувач силами КВІР Амір Алі Хаджізаде заявив, що ракета має високу швидкість — близько 12-13 Маха.