На Запорізьку АЕС приїхав топпредставник Путіна, — росЗМІ (фото)

Запорізька АЕС, ЗАЕС, ситуація на ЗАЕС, підрив ЗАЕС
Фото: Фото: Пресслужба Енергоатому | Представник Путіна Сергій Кирієнко приїхав на Запорізьку АЕС

На території станції також побував колаборант Євген Галицький, який разом із Сергієм Кирієнком переконалися, що ЗАЕС "працює у штатному режимі".

Related video

На тимчасово окуповану російськими військами Запорізьку АЕС приїхав перший заступник керівника адміністрації президента Російської Федерації Сергій Кирієнко, повідомило видання "РИА "Новости"

Окупанти твердять, що Кирієнко начебто переконався, що "станція працює в штатному режимі, порушень меж безпеки немає".

Разом з Кирієнком на станції також побував колаборант — так званий "тимчасово виконуючий обов’язки губернатора" Запорізької області Євген Балицкий.

Відомо, що у червні росіяни зупинили автоматичну передачу Україні даних із датчиків, які передавали інформацію щодо показників радіації на Запорізькій АЕС.

За словами виконувача обов'язків керівника Державної інспекції з ядерного регулювання Олега Корікова, відповідна команда була дана з Москви. Тепер представники Міжнародного агентства з атомної енергії, що працюють на території станції, змушені записувати чи фотографувати інформацію з датчиків та передавати дані до штаб-квартири МАГАТЕ, де показники та дані вводять у відповідну систему, до якої має доступ й Україна.

ЗАЕС, Запорізька АЕС, Сергій Кирієнко, Євген Балицький Fullscreen
Представник Путіна та колаборант Балицький приїхали на ЗАЕС
Фото: t.me/znppofficial

У червні Фокус писав про те, що Росія закрила для України доступ до інформації про рівень радіації на Запорізькій АЕС. Російська сторона не має наміру йти на компроміси у цьому питані. Виправити ситуацію можна лише у разі демілітаризації та деокупації ЗАЕС.

5 липня пресслужба МАГАТЕ повідомила, що агенція запросила додатковий доступ, необхідний для підтвердження відсутності мін чи вибухових речовин на об'єкті, зокрема на дахах реакторних блоків 3 та 4.

Також 5 липня очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що під час недавніх інспекцій на Запорізьку АЕС фахівці не зафіксували жодних ознак мінування, але в агенції, як і раніше, "надзвичайно насторожені".