"У зв'язку з ситуацією": теробороні Бєлгородської області видали зброю

Свобода Росії, Легіон "Свобода Росії", бійці, Бєлгородська область
Фото: Telegram | У червні в регіоні здійснювали рейди бійці Легіону "Свобода Росії", які воюють на боці ЗСУ

У Кремлі видачу автоматів і протидронних рушниць бєлгородському формуванню пояснили "ситуацією в прикордонному регіоні".

Related video

Бійцям тероборони Бєлгородської області видали зброю. За словами спікера Кремля Дмитра Пєскова, "все здійснюється строго відповідно до законодавства". Про це повідомляють росЗМІ.

За інформацією журналістів, добровольцям, які вступили в територіальну самооборону Бєлгородської області РФ, що межує з Україною, видали автомати, протидронові рушниці та автомобілі УАЗ. У теробороні цього російського регіону значиться близько трьох тисяч осіб.

За словами прессекретар Володимира Путіна Дмитра Пєскова, видавання зброї здійснювали "суворо відповідно до законодавства" і "у зв'язку з ситуацією, яка є на землі в цьому прикордонному регіоні".

"Це заходи, необхідні на тлі атак, нападів, які з території України здійснюються", — цитують спікера Кремля росЗМІ.

Нагадаємо, у травні-червні 2023 року бійці легіону "Свобода Росії" і "Російського добровольчого корпусу" (РДК), які воюють на боці ЗСУ, здійснювали рейди в Бєлгородську область. За оцінками аналітиків DeepStateMAP, військовим вдалося зайняти територію майже в 10 квадратних кілометрів. У відповідь російська армія завдавала хаотичних ударів по населених пунктах.

Пізніше стало відомо, що з Шебекиного Бєлгородської області втекли 87 чиновників. Причиною нібито стали складні умови проживання та зруйноване житло.

Губернатор регіону В'ячеслав Гладков вирішив узяти під контроль "охорону" кордону, і заявив, що в Бєлгородській області формують полк територіальної самооборони, щоб не допустити створення "сірої зони". А на початку липня він анонсував видачу зброї бійцям територіальної самооборони. За словами Гладкова, бійці тероборони пів року проходили навчання і були забезпечені необхідним спорядженням.

Фокус писав, що наприкінці липня 33 новобранці підрозділу російських добровольців Легіон "Свобода Росії" склали присягу. Вони стверджували, що взяли в руки зброю з власної волі та тепер боротимуться "за свободу і незалежність і світле майбутнє своєї Батьківщини".