РФ атакувала "Охматдит" модернізованою Х-101: оглядач розповів про особливості ракети (відео)

Наслідки атаки по лікарні "Охматдит" у Києві
Фото: НДСЛ Охматдит | ЗС РФ атакували лікарню "Охматдит"

Російська Х-101 вважається найбільш точною в арсеналі окупантів. За словами військового оглядача Дениса Поповича, ворог завів у мікросхеми ракети параметри лікарні "Охматдит" та атакував.

Related video

Збройні сили Російської Федерації модернізували ракету типу Х-101, якою атакували дитячу лікарню "Охматдит" у Києві 8 липня. Про це повідомив військовий оглядач Денис Попович в ефірі FREEДОМ.

Він зауважив, що ціллю ракетного обстрілу Києва 8 липня було пробиття української системи протиповітряної оборони.

Ворог атакував "Охматдит" ракетою типу Х-101, яку раніше знищувала ППО. Проте, за словами Поповича, жоден ЗРК не здатен забезпечити 100% ураження цілі. Зокрема, у ТТХ виробник закладає можливість того, що повітряну ціль не буде збито на 100%. Так, у систем NASAMS, IRIS-T, Patriot ймовірність ураження однією зенітною ракетою повітряних цілей — 80%.

Ба більше, нині ракета типу Х-101 активно модернізується ворогом.

"Вони (росіяни, — ред.) туди роблять подвійну боєголовку, подвійного підриву, яка може мати, зокрема, і касетну бойову частину, тобто розліт уражаючих елементів. Таким чином, досягається найбільше ураження живої сили, тобто це проти мирних громадян усе робиться", — сказав Денис Попович.

Дивіться з 5:31

Він наголосив, що Х-101 вважається найбільш точною, просунутою російською крилатою ракетою. На думку військового експерта, дитяча лікарня від початку була ціллю атаки РФ. Окупанти завели в мікросхеми ракети параметри обʼєкта "Охматдит", тому удар було завдано саме туди, куди противник планував.

Зображення польоту ракети Fullscreen
ЗС РФ атакували "Охматдит" у Києві
Фото: Скриншот

Нагадаємо, 8 липня ЗС РФ атакували дитячу лікарню "Охматдит" за допомогою крилатої ракети типу Х-101, в результаті чого є загиблі та поранені. За словами аналітиків Bellingcat, ця ракета має низку особливостей, зокрема, в задній частині в неї наявний реактивний двигун, також вона має два короткі крила.

10 липня у ЗМІ розповіли, що крилата ракета Х-101, якою ударили по лікарні "Охматдит", містила західні компоненти. Х-101 — одна з найсучасніших ракет в арсеналі РФ.