Історичний будинок, де були скоєні жорстокі вбивства, виставлений на продаж за 2 млн доларів

The Lizzie Borden Bed & Breakfast
Фото: Wikimedia Commons

Проти підозрюваної у вбивстві було багато непрямих доказів, але присяжні визнали, що вони не доводять її вину.

Related video

У містечку Фолл-Рівер (штат Массачусетс, США) виставлено на продаж музей-готель "The Lizzie Borden Bed & Breakfast". Він має досить незвичайну історію.

Наприкінці XIX століття це був житловий будинок. У ньому жив промисловець Ендрю Борден, дві його доньки (старша Емма і молодша Ліззі) і мачуха Еббі.

4 серпня 1892 року Ендрю й Еббі були знайдені вбитими у будинку. Їх обох вдарили сокирою по голові і багато раз по тілу (11 і 19 разів відповідно). Еббі була вбита, коли прибирала кімнату для гостей нагорі, а Ендрю — коли спав на дивані у вітальні внизу.

У вбивстві звинуватили Ліззі, оскільки було відомо, що вона напередодні посварилася з мачухою. В оповіданнях Ліззі про те, що сталося того дня, були невідповідності, що посилювало підозри. Свідки описали жінку, схожу на Ліззі, яка намагалася купити синильну кислоту — смертельна отрута — у місцевій аптеці за день до вбивства. Покупець сказала, що вона їй потрібна для ремонту накидки зі шкіри тюленів, але фармацевт відмовився продати її без рецепта. Також Ліззі спалила сукню, в якій вона була, коли виявила тіло свого батька, нібито через те, що потім випадково забруднила його фарбою.

Особливістю будинку є те, що в ньому немає коридорів, усі кімнати прохідні. Між вбивствами Ендрю й Еббі минуло півтори години, чужинцю було б неможливо пробути весь цей час у такому будинку.

Однак присяжні визнали, що провина Ліззі не доведена, і вона вийшла на свободу. Після цього вона купила на спадщину батька будинок неподалік і жила там до своєї смерті.

Зараз будівля, яка колись була залита кровʼю, відкрита для публіки як музей-готель типу "ліжко та сніданок". Його нинішній власник готується піти на пенсію і пропонує будинок на продаж за ціною 2 млн доларів.

У готелі чотири кімнати і два апартаменти. Наприклад, на сайті йдеться, що Lizzie & Emma Suite — це дві кімнати, в яких колись жили сестри. Вартість номера для двох чоловік становить 275 доларів за ніч. У ньому можуть розміститися до пʼяти чоловік.

Стверджується, що зараз будинок такий же, яким був напередодні вбивства. Усі меблі збереглися, декор був ретельно продубльований, а оригінальна фурнітура та двері залишилися недоторканими.

Нагадаємо, готель, в якому можуть проживати тільки жінки, відкрився на іспанському острові Майорка. Персонал — також виключно жінки. Чотиризірковий готель Som Dona розташований у місті Порто-Крісто.