Першу в світі пересадку обох рук з плечима провели у Франції

Ліон, трансплантація
Фото: Facebook/Guðmundur Felix Grétarsson

Колишній електрик втратив руки в 1998 році в результаті нещасного випадку на роботі.

Related video

48-річний ісландець Гудмундур Фелікс Гретарсон став першим у світі пацієнтом, якому провели пересадку обох рук і плечей, повідомляє icelandmonitor.mbl.is.

14-годинна операція пройшла в Ліонському університетському лікарняному центрі Hospices civils de Lyon (HCL) 15 січня, в лікарні Едуарда Ерріо. У ній брали участь лікарі з державних і приватних медустанов.

Гудмундур, електрик за фахом, втратив обидві руки в січні 1998 року в результаті нещасного випадку в Ісландії. Тоді йому було 26 років. Чоловік отримав сильне ураження струмом під час ремонту високовольтної лінії електропередач.

Гудмундур Фелікс Гретарсон, трансплантація Fullscreen
Фото: icelandmonitor.mbl.is

Бріньольфур Йонссон, хірург-ортопед, який лікував Гудмундур після події, розповів, що за свою 40-річну кар'єру він ніколи не бачив людини з такими серйозними травмами. Доктор зробив йому не менше 54 операцій.

Весь час після трагедії, залишившися без рук, електрик був у контакті з професором Жаном-Мішелем Дюбернаром, який в 1998 році став першим лікарем в світі, який успішно виконав трансплантацію руки пацієнту. Дізнавшись, що у нього є шанси на пересадку рук, ісландець в 2013 році переїхав до Ліона, а довгоочікувана операція відбулася через сім років. За словами Йонссона, чоловік твердо вірив, що рішення його проблеми обов'язково знайдеться, і тепер, якщо результати операції будуть успішними, це стане справжньою революцією в медичному світі.

Батько Гудмундура Гретара Фелікс Феліксон повідомив журналістам, що його син ще в реанімації, і лікарі поки вирішили його не квапити з пробудженням. Він у стабільному стані, а найближчі кілька днів будуть критичними, проте зараз все виглядає "багатообіцяюче".

Найперша в світі пересадка рук була проведена в 2017 році в Мюнхені (Німеччина), де жінці зробили операцію по трансплантації нижче ліктів. Що ж стосується лікарні Едуарда Ерріо в Ліоні, то тут вже проводили трансплантацію кисті, що стала першою у світі. Це сталося в 1998 році. Через два роки лікарі пересадили пацієнтові обидві кисті.

Нагадаємо,в Україні відновили пересадку органів, а доступна трансплантація, за свідченнями МОЗ, стане одним із ключових моментів реформи системи охорони здоров'я.