Біглого суддю Чауса викрали в Кишиневі, — адвокат

Микола Чаус, Молдова, Викрадення, Поліція, Розслідування
Фото: УНН | Микола Чаус

Захисник скандального судді заявив, що повідомлення про викрадення не є першоквітневим жартом, а поліція Молдови вже почала розслідування.

Біглого скандального суддю Миколу Чауса викрали в Кишиневі, повідомив в своєму Telegram-каналі його адвокат Ростислав Кравець, посилаючись на слова його дружини.

"Тільки що подзвонила з Кишинева дружина мого колишнього клієнта, екс-судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса і повідомила, що її чоловіка там викрали. Вона попросила допомоги у всіх, хто може вплинути на цю ситуацію", — написав Кравець, додавши, що це не першоквітневий жарт.

Він також повідомив, що поліція Молдови вже почала розслідування за цим фактом.

Місцеве видання Newsmaker повідомило, що, в поліції Молдови підтвердили факт викрадення в центрі Кишинева чоловіка.

"Чоловіка у віці 54 років викрали три людини. Інцидент стався біля житлового будинку в столичному секторі Центр. Поліцію сповістили о 13:15. Зараз органи слідства з'ясовують обставини того, що сталося, порушено кримінальну справу", — розповіла виданню прес-секретар поліції Кишинева Наталя Статі.

Нагадаємо, 9 серпня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро викрили Чауса при отриманні хабара в 150 тисяч доларів, він ховав гроші в трилітровій банці. 6 вересня 2016 року Верховна Рада дала згоду на затримання судді і притягнення його до кримінальної відповідальності. Після цього, скориставшись суддівським правовим імунітетом, підозрюваний покинув територію України. Він був оголошений в розшук.

Пізніше стало відомо, що Микола Чаус добровільно з'явився в правоохоронні органи Молдови і заявив про те, що він незаконно перетнув молдовсько-український кордон.

Україна передала молдовській стороні документи на екстрадицію Миколи Чауса.

Під час зустрічі з прем'єром Молодови Майєю Санду президент Володимир Зеленський попросив її сприяти в екстрадиції Чауса в Україні.