Росія тестує в Арктиці новітню торпеду з ядерним устаткуванням, — CNN (фото, відео)

Росія, Арктика, Торпеда, Посейдон, Високотехнологічне зброю
Фото: CNN

Чергова російська "суперзброя" призначена для доставки боєголовки вагою кілька мегатонн і здатна викликати "радіоактивне цунамі".

Росія накопичує безпрецедентну військову міць в Арктиці і випробовує у регіоні свою новітню зброю, щоб прикрити своє північне узбережжя і відкрити ключовий судноплавний шлях з Азії в Європу.

Про це пише CNN.

Експерти з озброєння та західні офіційні особи висловили особливу стурбованість щодо чергової російської "суперзброї" — торпеди Poseidon 2M39, яка працює на атомному реакторі і призначена для доставки боєголовки вагою кілька мегатонн.

Видання зазначає, що ця торпеда може викликати радіоактивні хвилі, які зроблять ділянки цільової берегової лінії непридатними для життя на десятиліття.

Росія, Арктика, Торпеда, Посейдон, Високотехнологічна зброя
Російська військова база в Арктиці

Колишній помічник держсекретаря США з міжнародної безпеки і нерозповсюдження ядерної зброї Крістофер Форд раніше заявляв, що "Посейдон" призначений для "затоплення прибережних міст США радіоактивними цунамі".

Експерти сходяться на думці, пише видання, що ця зброя "дуже реальна".

Голова норвезької розвідки віце-адмірал Нільс Андреас Стенсонес сказав, що його агентство оцінило "Посейдон" як "частину нового типу зброї ядерного стримування, але це стратегічна система, і вона націлена на цілі далеко за межами регіону, в якому вона тестується зараз" .

Зображення з супутника, надані CNN компанією космічних технологій Maxar, демонструють докази безперервного нарощування російського обладнання на арктичному узбережжі, а також підземних сховищ, імовірно, для "Посейдона" та іншої нової високотехнологічної зброї.

"Російська техніка у районі крайньої Півночі включає бомбардувальники і винищувачі МіГ31БМ, а також нові радіолокаційні системи біля узбережжя Аляски", — пише CNN.

Росія, Арктика, Торпеда, Посейдон, Високотехнологічна зброя

Високий чиновник Держдепартаменту США прокоментував нарощування російської присутності в Арктиці як, "явний військовий виклик Росії".

"Це може мати наслідки для США і їх союзників, не в останню чергу тому, що створює здатність проектувати військову силу до Північної Атлантики", — сказав він.

Росія, Арктика, Торпеда, Посейдон, Високотехнологічна зброя

Супутникові знімки також показують зміцнення аеродромів у декількох місцях уздовж російського узбережжя.

Офіційні особи США висловили стурбованість, що ці сили можуть бути використані для встановлення фактичного контролю над територіями Арктики, які незабаром стануть вільними від льоду.

"Росія модернізує аеродроми радянських часів і радарні установки, будує нові порти і пошуково-рятувальні центри, а також нарощує свій флот, що складається з атомних і традиційних криголамів", — сказав представник Пентагону підполковник Томас Кемпбелл.

Зазначимо, згідно з міжнародним правом, Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належить жодній країні. П'ять країн, Росія, Канада, Норвегія, Данія (через Гренландію) і США володіють правами на 370-кілометрову економічну зону біля своїх берегів. Вся територія за цією зоною знаходиться у веденні агентства ООН International Seabed Authority.

Нагадаємо, у 2019 році російські Військово-космічні сили вперше провели в Арктиці випробування гіперзвукової ракети "Кинджал". Винищувач МіГ-31к випустив ракету по наземній цілі, її швидкість сягнула понад 10 000 км/год.