У Нідерландах затримали підозрюваного в крадіжці полотен Ван Гога і Галса вартістю у 20 мільйонів євро

викрадач, ван Гог, крадіжка
Фото: Скриншот | Викрадач тікає з полотном Ван Гога під пахвою

Два цінні полотна були вкрадені в минулому році, коли музеї в Нідерландах закрили через пандемію коронавірусу

Поліція Нідерландів заарештувала 58-річного чоловіка за підозрою в крадіжці картин Вінсента Ван Гога і Франса Галса. Вартість вкрадених полотен — понад 20 мільйонів євро. Про це пише WHBL.

Імʼя підозрюваного не називають, однак вважають, що він причетний до викрадення пейзажу "Сад священика в Нюенєнє навесні", написаного Ван Гогом у 1884 році, до того, як він знайшов свій "фірмовий стиль" і полотна "Два хлопчики сміються з кухлем пива", роботи Франса Галса, написаної ним у 1626 році.

"Сад священика в Нюенєнє навесні"
"Сад священика в Нюенєнє навесні"/Фото: музей Сінгера Ларена

Поліція вже повідомила, що оселі затриманого обшукали, проте цінних полотен не знайшли. Роботу Ван Гога оцінюють у 5 мільйонів євро, полотно Галса — у 15 мільйонів.

"Протягом кількох місяців під керівництвом прокуратури велося інтенсивне розслідування крадіжки обох картин", — йдеться в заяві поліції.

Шедевр Ван Гога був вкрадений з музею Сінгера Ларена недалеко від Амстердама рано-вранці 30 березня 2020 року. Крадіжка сталася якраз у 167-ту річницю від дня народження художника, на що директор музею Ян Рудольф де Лорм сказав журналістам, що він "неймовірно злий".

Відомо, що викрадач приїхав на мотоциклі, розбив кувалдою армовані двері музею і втік з картиною.

ван Гог, крадіжка
Викрадач у музеї Ван Гога/Фото: скріншот

Два місяці по тому голландський арт-детектив Артур Бранд отримав дві фотографії картини Ван Гога, зняті разом з передовицею газети New York Times у доказ того, що картина не знищена.

Бранд заявив, що знімки "циркулювали в мафіозних колах" і були передані йому джерелом, яке він відмовився назвати.

"Два хлопчики сміються з кухлем пива" голландського майстра XVII століття Галса були вкрадені з музею Хофʼє ван Мевроу ван Аерден в Лердамі. Злодії зламали чорний хід будівлі о третій годині ночі, піднявши тривогу. Але на той час, коли поліція прибула на місце, їх уже й слід прохолов.

музею Хофье ван Мевроу ван Аерден
"Два хлопчики сміються з кухлем пива"/Фото: музей Хофʼє ван Мевроу ван Аерден

"Хлопчиків" уже раніше викрадали два рази: у 2011 і 1988 рр. Однак, у першому випадку її повернули через півроку, а в 1980-х її виявили тільки через три роки.