США найближчим часом можуть відправити військові кораблі у Чорне море, — CNN

Корабель ВМС, корабель військових, ВМС США, США у Чорному морі
корабель ВМС

Представник Міноборони розповів, що США не розглядають скупчення військ РФ як спробу наступу. Але якщо щось зміниться, вони "будуть готові відреагувати".

Сполучені Штати розглядають можливість відправки військових кораблів у Чорне море у найближчі кілька тижнів. Такі дії планують зробити на знак підтримки України на тлі збільшеного військової присутності Росії. Про це заявив CNN офіційний представник міністерства оборони Сполучених Штатів Джон Кірбі.

Представник Пентагону зазначив, що ВМС США регулярно діють у Чорному морі, але розгортання додаткових бойових кораблів зараз стане для Москви особливим сигналом про те, що Вашингтон уважно стежить за ситуацією в регіоні.

США зобов'язані повідомити Туреччину за 14 днів про свій намір увійти у Чорне море відповідно до угоди 1936 року, згідно з якою Анкара контролює протоки для входу в море. Однак, зазначили журналісти, поки неясно, чи було це зроблено.

Джон Кірбі також повідомив, що американські ВМС продовжують запускати розвідувальні літаки у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, щоб спостерігати за активністю ВМФ Росії і пересуваннями військ РФ в Криму.

І хоча США поки що не розглядають скупчення російських військ як спробу наступу, але "якщо щось зміниться, ми будемо готові відреагувати", підкреслив представник Пентагону.

Нагадаємо, США закликали Росію відзвітувати за переміщення військ біля кордону з Україною. У Держдепі заявили, що такі маневри з військами варто оцінювати у контексті подій, які відбулися у 2014 році і підкреслили, що Вашингтону не подобаються спроби Москви залякати Київ.

Водночас Росія відмовилася відповідати на запит Вашингтона дати роз'яснення про скупчення російських військ близько кордонів з Україною.