Льотчик-космонавт Волинов висунув нову версію загибелі Гагаріна

Юрій Гагарін, космонавт, загибель, причина, версії,
Фото: "Яндекс" | Юрій Гагарін

Останній член першого загону космонавтів, який нині живе, поставив під сумнів версію Олексія Леонова.

Причиною авіакатастрофи, в якій загинув Юрій Гагарін, може бути зіткнення його літака з метеозондом.

За словами космонавта Бориса Волинова, який, як і Гагарін входив до складу першого загону радянських космонавтів, справжню причину загибелі першого космонавта планети з'ясувати практично неможливо, передає РІА Новини.

"Одна з версій — солдат запустив метеорологічну кулю-пілот. Це апарат вагою приблизно кілограм. Якщо літак зіткнеться з ним склінням ліхтаря на великій швидкості — мало не здасться. При цьому власне кулю під час польоту на великій швидкості заздалегідь розгледіти не можна", — поділився своїми припущеннями Волинов.

При цьому космонавт сумнівається у версії свого колеги Олексія Леонова, за якою Юрій Гагарін загинув у зв'язку з тим, що його літак потрапив у слід реактивного винищувача, який пролітав повз.

За його словами, льотчик-випробувач Степан Мікоян провів експеримент, під час якого літак МіГ-15УТИ, аналогічний до того, на якому загинув Юрій Гагарін, набрав ту ж швидкість і висоту, а навколо нього пролітали під різними кутами надзвукові винищувачі.

"МіГ підкидало вгору, він провалювався вниз, але ніякої аварійної ситуації не виникало", — підсумував Волинов.

Юрій Гагарін загинув 27 березня 1968 року у час тренувального польоту МіГ-15УТИ у Володимирській області (РФ). Однозначна причина катастрофи так і не встановлена.

Нагадаємо, у п'ятницю, 9 квітня, з космодрому Байконур у Казахстані запустили пілотований корабель "Ю. А. Гагарін" (Союз МС-18). На борту корабля — двоє космонавтів із Росії та один американець, які везуть на орбіту скафандр, прикрашений малюнками онкохворих дітей.

Також ми повідомляли, що в березні минулого року на 85-му році життя померла вдова першого космонавта планети Юрія Гагаріна. Валентина Горячева (дівоче прізвище жінки) вийшла заміж за Юрія в 1957 році. Після загибелі чоловіка в 1968 році не давала інтерв'ю, проте брала участь у заходах, присвячених першому космонавту планети.

У 2019 році глава "Роскосмосу" Дмитро Рогозін заявив про підготовку проекту, який дозволить космічним туристам здійснити політ "маршрутом Юрія Гагаріна". Російське космічне агентство уклало контракт зі Space Adventure на політ двох туристів на МКС.