Мер Рима переплутала Колізей з амфітеатром у Франції

колізей, арена нима, амфітеатр, помилка
Фото: Колаж: Фокус | Колізей та Арена Німа з рекламного ролика

Вірджинія Раджі презентувала ролик про змагання з гольфу, однак замість римської пам'ятки, там показали амфітеатр у французькому місті Нім.

В італійському сегменті соцмережах жартують над мером Рима, Вірджинією Раджі. На її сторінці в Twitter з'явився ролик, який презентує змагання з гольфу, однак замість всесвітньо відомого Колізею там показали не менш відомий амфітеатр у французькому місті Нім. Про це пише Roma Today.

Керівництво італійської столиці підготувало, а мер розповсюдила в своєму профілі в соціальних мережах короткий офіційний ролик, який повідомляє, що в 2023 році в Римі відбудеться велике змагання з гольфу з кращими гравцями світу. Вони повинні відбутися в муніципалітеті Гвідонія, який є частиною столичного регіону.

колізей, арена нима, амфітеатр, помилка
Амфітеатр у Німі, Франція/Фото: скріншот

Ролик відкриває вид на древній амфітеатр, проте не Колізей, а спорудження в місті Нім на півдні Франції. Місцева Арена — це найкраще збережений римський амфітеатр у світі.

Зараз конфузний допис вже видалений, замість нього з'явився ролик з однією з римських церков, проте новина про те, що мер Риму не знає, як виглядає одна з головних визначних пам'яток міста, яким вона керує, розійшлася мережею.

"Хочеться плакати, тому що на відео від міської ради замість Колізею — арена в Німі. Такої помилки не допустив би навіть учень початкової школи. Тримайся, Рим, цей термін майже закінчився", — написав римський депутат Лучано Нобіле.

колізей, арена нима, амфітеатр, помилка
Колізей/Фото: соцмережі

Утім, Вірджинія Раджі збирається боротися за другий термін на посту мера італійської столиці.

"Чи може людина, яка була мером міста п'ять років і навіть не може розпізнати Колізей, знову подавати заявку на цю посаду?", — написав лідер Демократичної партії в Римі Андреа Касу у відповідь на це.

Незважаючи на помилку, на офіційному акаунті кубка з гольфу все ще можна знайти ролик із французьким амфітеатром.

Амфітеатр у Німі, або Арена Німа, була побудована за зразком римського Колізею при імператорі Доміціані. Арена була зведена в I столітті н. е. й уміщала 25 тисяч глядачів. Пізніше використовувалася як фортеця, а також як багатоквартирна будівля. Зараз на Арені проходять концерти і кориди.

Колізей був побудований набагато раніше — у 72 році н. е. при імператорі Веспасіані, щоправда добудовував його вже імператор Тит. Вміщував він 50 тисяч глядачів, пізніше сильно постраждав від землетрусу та місцевих жителів, які розтягували камінь з його стін для своїх будівель. Зараз за призначенням не використовується, є музеєм.