Суд у Польщі не продовжив арешт екс-глави "Укравтодору" Новака

новак, Славомір новак, укравтодор, польща, суд
Фото: Інформатор | Славомір Новак

Екс-міністра транспорту Польщі звинувачують в корупції і відмиванні грошей.

Суд у Варшаві вирішив не продовжувати арешт екс-глави "Укравтодору", колишнього міністра транспорту Польщі (в 2011-2013 роках) Славоміра Новака. Про це повідомляє RMF24.

Клопотання про продовження терміну тримання під вартою Новака подав прокурор Ян Дрелевскі. Саме він веде розслідування щодо колишнього міністра і злочинного угрупування, яке, за версією прокуратури, він очолив.

На думку прокурора, подальший арешт Новака необхідний не тільки через можливе суворе покарання до 15 років позбавлення волі, а й через побоювання процесуального шахрайства. Крім того, у справі необхідно заслухати додаткових свідків та отримати свідчення, на які Новак може спробувати вплинути, перебуваючи на волі.

Суддя Агнешка Доманська з окружного суду у Варшаві не продовжила утримання під вартою колишнього міністра транспорту ще на три місяці. Суд вжив заходи проти Новака, які не вимагають утримання під вартою. Окружна прокуратура у Варшаві оскаржить це рішення суду.

Дрелевскі хотів, щоб Новаку продовжили утримання під вартою до липня 2021 року. Якби суд визнав це клопотання виправданим, колишній міністр провів би під вартою цілий рік.

Нагадаємо, 20 липня 2020 року Центральне антикорупційне бюро Польщі затримало екс-міністра транспорту Польщі, колишнього голову правління "Укравтодору" Славоміра Новака.

Зі свого боку, 20 липня Національне антикорупційне бюро України повідомило про масштабні обшуки у справі про розкрадання коштів на дорожньому будівництві під керівництвом колишнього глави "Укравтородора" Славоміра Новака.

Злочинні дії відбувалися в період 2016-2019 років, при цьому починалися "схеми" на території України, а закінчувалися вже на території Польщі.

Згідно з доповіддю глави НАБУ Ситника, коли українські компанії не встигали виконати в термін, глава "Укравтодору" Славомир Новак за певну винагороду "вирішував" їхні проблеми щодо продовження договорів, щоб уникнути штрафних санкцій. За рахунок цієї неправомірної вигоди на території Польщі створювалися підприємства — ці "корупційні" кошти поповнювали їх статутний капітал. Таким чином ці кошти були легалізовані за кордоном.

У вересні 2020 року Центральне антикорупційне бюро Польщі знайшло дві схованки, в яких Славомір Новак ховав готівку в еквіваленті понад 1 мільйон доларів.