У світі чотири тижні поспіль зростає смертність від коронавірусу, — ВООЗ

пандемія, коронавірус, covid-19, лікарі
Фото: cis.minsk.by

У кількох країнах Азії і Близького Сходу, кажуть в організації, спостерігається значне зростання захворювання на COVID-19.

Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреїсус заявив, що зараження коронавірусом зростає сім тижнів поспіль, а кількість смертей збільшується чотири тижні поспіль. Про це він повідомив на брифінгу.

"У січні і лютому у світі спостерігалося зниження числа випадків COVID-19 протягом шести тижнів поспіль. До теперішнього часу ми спостерігаємо зростання числа випадків захворювання протягом семи тижнів поспіль і зростання числа смертей протягом чотирьох тижнів", — сказав Гебреїсус.

За його словами, у декількох країнах Азії і Близького Сходу спостерігається значне зростання випадків заражень коронавірусом.

"І це незважаючи на те, що наразі в усьому світі введено понад 780 мільйонів доз вакцини", — говорить голова ВООЗ.

Нагадаємо, що раніше ВООЗ розкритикувала поточний розподіл вакцин між багатими і бідними країнами, назвавши ситуацію "шокуючим дисбалансом". Раніше Гебреїсус говорив, що світ зіткнувся з "катастрофічним моральним провалом" через нерівний розподіл вакцин. Він додавав, що підхід "я — у першу чергу" приречений на провал, тому що він лише продовжить пандемію коронавірусу.

Крім того, у ВООЗ заявляли, що темпи вакцинації від коронавірусу в Європі неприйнятно повільні. Організація рекомендувала європейським країнам збільшити виробництво вакцин, а також використовувати всі наявні запаси.