В антикварному магазині Брюсселя випадково знайшли вкрадену стародавню статую без голови

статуя, карабінери, Італія
Фото: ITALIAN CULTURE MINISTRY | Статую "тогатус" повернули в Італію

Мармурову скульптуру викрали з розкопок на околиці Риму у листопаді 2011 року. Її вартість обчислюється шестизначною сумою в доларах.

Римську статую, що відноситься до першого століття до нашої ери, оцінна вартість якої становить близько $ 120 тис, випадково виявили два поліцейські в одному з антикварних музеїв Брюсселя в Бельгії, передає ВВС.

На обезголовлену скульптуру в тозі правоохоронці натрапили під час окремого розслідування по іншій справі.

Звернувши увагу на мармурову фігуру в магазинчику антикваріату в брюссельському районі Саблон, карабінери пробили її по базі вкрадених артефактів. Яким же було їх здивування, коли виявилося, що статуя "Тогатус" зникла ще 10 років тому. Її вкрали з території вілли Маріні Деттіна на околиці Риму в листопаді 2011-го.

статуя, Італія
Мармурова статуя "Тогатус" значилася в базі вкрадених артефактів
Фото: ITALIAN CULTURE MINISTRY

Фігуру повернули на батьківщину, а італійського торговця, який використовує іспанський псевдонім, викликали в прокуратуру Риму. Його звинувачують в отриманні вкрадених товарів і незаконному вивезенні статуї.

Італія давно проводить кампанію по поверненню творів мистецтва й артефактів, які, за твердженнями уряду, були вкрадені або розграбовані.

Нагадаємо, в Мексиці виявили 500-річна статуя таємничої жінки у великому головному уборі, що нагадує аксесуар з "Зоряних воєн". Місцеві фермери знайшли її на цитрусовому полі у штаті Веракрус. Знахідка, ймовірно, відноситься до пізнього посткласичного періоду (1450-1521 рр.).