Євросоюз введе COVID-паспорти до літа, — Reuters

COVID-паспорта, паспорта, вакцина, вакцинація, туризм
Фото: octagon.media

Влада ЄС, стверджують журналісти, вважає, що впровадження системи COVID-паспортів допоможе відновленню сфери туризму.

Країни Європейського союзу нібито домовилися про введення COVID-паспортів для туристів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела в дипломатичних колах.

Паспорти дозволять вакцинованим, людям, які видужали від COVID-19 або отримали негативні результати тестів легше подорожувати по ЄС, де обмеження на пересування серйозно позначилися на сфері подорожей і туризму вже понад рік тому.

27 країн-членів ЄС "підкреслили своє зобов'язання підготувати інфраструктуру до літа 2021 року", — йдеться в документі, з яким ознайомилося видання.

Європейський парламент, який також повинен погодитися з пропозицією, щоб вона вступила в силу, повинен узгодити свою позицію в кінці цього місяця, і очікується, що кінцеві переговори між законодавцями, представниками країн і виконавчою владою ЄС почнуться в травні.

Хоча держави-члени планують визнавати тільки схвалені в ЄС вакцини, інші країни можуть також видавати сертифікати, наприклад російський Супутник V або китайський Sinovac, які дозволені тільки на їхній території, пише видання.

Нагадаємо, що в ЄС планують створити паспорти вакцинації до літа. Про необхідність створення COVID-паспортів в Україні заявляв і президент України Володимир Зеленський.

Уряд Великобританії планує провести тестування системи COVID-паспортів при проведенні масових заходів. У COVID-паспорті буде вказуватися: проходження вакцинації, наявність природного імунітету і негативний тест на коронавірус. Розглядається варіант розробки як паперового, так і електронного формату паспорту вакцинації. Пілотний проект планується провести на півфіналі і фіналі Кубку Англії з футболу, на масових заходах у Ліверпулі.