Мільйонера Джиммі Лая засудили до 14 місяців в'язниці за організацію протестів у Гонконзі

джимми гавкіт, протести в Гонконзі
Фото: Apple Daily | Медіамагнат Джиммі Лай на протесті в Гонконзі

Всього в п'ятницю, 16 квітня, суд визнав винними в участі в демонстраціях у Гонконзі 18 серпня 2019 дев'ятеро осіб.

Гонконгського мільйонера та медіамагната Джиммі Лая, 72-річного власника медіахолдингу Next Digital, якому належить одна з останніх гонконгських ліберальних газет Apple Daily, засудили до 14 місяців в'язниці за "організацію та участь в двох протестах" 18 і 31 серпня 2019 року. Про це пише CNN.

Ще троє отримали вироки згідно з окремим протестом 31 серпня. Їх засудили від 8 до 18 місяців позбавлення волі.

джимми гавкіт
Джиммі Лай в оточенні поліцейських
Фото: Apple Daily

Джиммі Лая заарештували в серпні 2020 року підозрою в порушенні ухваленого парламентом Китаю закону про захист національної безпеки та змові з іноземними державами.

Під час винесення вироку суддя Аманда Вудкок заявила, що активісти "навмисно кинули виклик закону", а несанкціоновані протести створили "прямий виклик владі поліції, а, отже, принципу верховенства права". За її словами, таке покарання має відображати "свідоме рішення" обвинувачених порушити закон.

72-річний власник медіахолдингу Next Digital, Джиммі Лай є жорстоким критиком Пекіна. Йому пред'явлені вісім звинувачень, два з яких — відповідно до китайського закону про національну безпеку Гонконгу, який передбачає максимальний термін довічного ув'язнення.

джимми гавкіт
Джиммі Лай на протестах у Гонконзі/Фото: Apple Daily

Кілька підсудних уникли тюремного ув'язнення, отримавши умовні терміни у зв'язку з їх похилим віком і тривалим стажем державної служби. Серед них були Мартін Лі, 82-річний гонконзький політик та адвокат. Він був членом Законодавчої ради Гонконгу з 1985 по 1997 рік і з 1998 по 2008 рік. У Гонконзі його прозвали "Батьком демократії", він визнаний одним із найвидатніших захисників демократія і права людини в Гонконгу та Китаї.

Нагадаємо, протести в Гонконзі в 2019 році почалися через законопроект, що дозволяє екстрадицію в материковий Китай. У Гонконгу є широка внутрішня автономія, тому активісти побоюються, що Пекін може використовувати екстрадицію для політичних репресій.