Ангела Меркель прищепилася вакциною від AstraZeneca (фото)

Меркель, ангела меркель, германію, канцлер
Фото: ilsole24ore.com | Ангела Меркель

66-річна канцлерка Німеччини отримала першу дозу препарату та назвала вакцинацію "ключем до подолання пандемії".

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель отримала щеплення від коронавірусу виробника AstraZeneca. Про це повідомив представник німецького уряду Штеффен Зайберт у Twitter.

"Я рада, що сьогодні зробила перше щеплення AstraZeneca. Дякую всім, хто бере участь в кампанії з вакцинації — і всіх, хто зробив щеплення", — цитує Зайберт слова Меркель.

Канцлерка назвала вакцинацію "ключем до подолання пандемії".

Меркель, ангела меркель, вакцина, коронавірус
Сертифікат Меркель про вакцинацію

Раніше Меркель і глава МОЗ Єнс Шпан заявили, що використання вакцини Oxford/AstraZeneca буде призупинене в Німеччині з 31 березня для осіб молодше 60 років.

Спільна заява була зроблена після того, як Постійний комітет із вакцинації Німеччини (STIKO) дав свою оцінку випадкам тромбозу після вакцинації. Таке рішення кардинально змінює попередній план країни прищеплювати AstraZeneca тільки молодих людей.

30 березня, в декількох регіонах Німеччини було припинене використання британської вакцини серед людей молодше 60 років. Дані Інституту Пауля Ерліха показали, що після вакцинації Oxford/AstraZeneca був зареєстрований 31 випадок утворення тромбів у головному мозку.

Аномально низький рівень тромбоцитів, що сприяють згортанню крові, був зареєстрований в 19 випадках, з яких 9 людей померли.