У Південній Кореї вирішують, що робити з колекцією творів мистецтва покійного президента Samsung

Лі Гон Хі, глава концерну, Samsung
Фото: Samsung | Лі Гон Хі, покійний глава концерну Samsung

Колекцію оцінюють у 2,7 мільярдів доларів, і якщо питання не вирішити, то частину безцінних картин продадуть колекціонерам і музеям за кордоном.

Лі Гон Хі, глава концерну Samsung і найбагатша людина Південної Кореї помер 25 жовтня минулого року у віці 78 років. Він залишив спадок розміром 19,6 мільярдів доларів, включаючи найбагатшу колекцію творів мистецтва. І зараз влада країни збентежена, адже частину картин і скульптур спадкоємці можуть продати за кордон, щоб покрити витрати на податки. Про це пише Artnet News.

Всього в колекції Лі Гон Хі, яку він збирав довгі роки, більше 12 тисяч експонатів, серед яких твори Моне, Пікассо, Ротко, Уорхола, а також роботи корейських художників, як сучасних, так і минулих століть. Загальна вартість колекції оцінюється у 2,7 мільярдів доларів. Але ціна приблизна, адже деякі картини і скульптури, такі як "Висока жінка III" Джакометті на аукціоні може піти за суму більшу, ніж 140 мільйонів доларів, так само, як і "Фігура в кімнаті" Бекона, яку оцінюють у 133 мільйони доларів.

Джакометті, скульптури, майстерня
Скульптор Джакометті у своїй майстерні

Музеї Південної Кореї були б щасливі, якби хоча б частину творів мистецтва спадкоємці передали в їх експозицію, однак їм потрібно сплатити податок на спільну спадщину, який має скласти більше 9,7 мільярдів доларів. При цьому, згідно з південнокорейськими законам, вони не можуть внести частину цього податку творами мистецтва, а тільки грошима. Тому частину колекції їм доведеться продати, а це означає, що Південна Корея позбудеться безцінних шедеврів.

Ротко, чи гон хі, південна корея
Картина Ротко, яка перебуває в колекції Лі Гон Хі

Культурні асоціації та музеї Південної Кореї, а також вісім її колишніх міністрів культури виступили зі спільною заявою, де закликали Національні збори негайно прийняти закон про можливість сплати податків у натуральній формі, тобто картинами. Вони пропонують, щоб спадкоємці Лі Гон Хі передали частину колекції південнокорейським музеям, а натомість отримали податкові пільги.

Втім, самі спадкоємці свого рішення ще не оголосили. Очікується, що вони зроблять це до 30-го квітня, коли настане термін першої виплати податку на спадщину.