У Британії студент провів 58 днів у лікарні через надмірне вживання енергетиків

Енергетичні напої, Великобританія, Серце, Нирки, Студент
Фото: telegraph.co.uk

Щодня протягом двох років молодий чоловік випивав чотири енергетичні напої об'ємом 500 мл.

У Британії у 21-річного студента виникли проблеми із серцем після надмірного вживання енергетичних напоїв упродовж двох років.

Про це пише ВВС.

Весь цей час молодий чоловік випивав чотири енергетики об'ємом 500 мл щодня. Зрештою він провів 58 днів у лікарні, враховуючи відділення інтенсивної терапії.

Перед тим, як потрапити до лікарні, він чотири місяці страждав задишкою і значно втратив у вазі.

Лікарі дійшли висновку, що надмірне захоплення енергетичними напоями викликало у нього кардіотоксичність.

Після того, як у нього відмовили нирки, лікарі навіть розглядали можливість пересадки органів.

Через проблеми зі здоров'ям молодик не зміг продовжити навчання в університеті протягом трьох місяців.

"Коли я пив до чотирьох енергетичних напоїв на день, я страждав від тремору й прискореного серцебиття, які заважали мені концентруватися на повсякденних справах і навчанні в університеті", — сказав він.

Після дев'яти місяців його серцева функція повернулася до стану "легкого порушення", проте в медичному звіті говориться, що передбачити повне одужання або можливість рецидиву досить важко.

Студент страждав від сильних мігреней, які часто виникали в періоди, коли він не пив енергетичні напої.

"Мій стан не дозволяв мені не тільки займатися звичайними щоденними справами, але навіть просто прогулюватися в парку", — сказав він.

Тепер він упевнений, що необхідно більше знати про енергетичні напої та вплив їхнього вмісту.

"Я вважаю, що вони (енергетичні напої) викликають сильну залежність і занадто доступні для маленьких дітей. Я думаю, що попереджувальні написи, подібні до тих, що на пачках сигарет, також повинні бути на пляшках енергетиків, щоб проілюструвати їх потенційну небезпеку", — додав він.

Згідно з дослідженням Кардіфського університету, під час якого було опитано понад 176 тис. дітей віком від 11 до 16 років у період із 2013 по 2017 рік, 6% із них вживали енергетичні напої щодня і така тенденція не змінюється з плином часу.

Провідна авторка дослідження доктор Келлі Морган сказала, що більше вживають енергетичні напої люди з низьким соціальним статусом.

"Маркетингові кампанії енергетичних напоїв часто націлені на людей з більш неблагополучних сімей", — сказала вона.

Нагадаємо, дослідники центру департаменту охорони здоров'я університету Маямі стверджують, що вживання енергетичних напоїв дітьми і підлітками вкрай небезпечне для їхнього здоров'я. Серед хвороб, пов'язаних із вживанням енергетиків, лікарі назвали ниркову недостатність, хвороби печінки, порушення функцій дихального апарату, нервові розлади, високий тиск, серцеву недостатність і порушення функцій серцевого м'яза.